Mineralizatory do wody filtrowanej – przywrócenie dobrego składu

Zakłady wodociągowe zawsze badają wodę przed jej wyjściem i dotarciem do domów i mieszkań. Czy daje to jednak 100% gwarancji, że taka woda jest czysta i zdrowa? Nigdy nie ma takiej gwarancji, ponieważ ważny jest też stan rur wodociągowych.

Oczyszczanie wody kranowej za pomocą filtrów węglowych i odwróconej osmozy

uzdatnianie wody w domuWiadomo, że jeszcze nie wszystkie rury zostały wymienione. W wielu miejscach woda płynie nadal starymi rurami, które są zardzewiały, mają w środku szlam, piasek i znacznie więcej zanieczyszczeń. Różne związku rozpuszczają się w wodzie wodociągowej, która przepływa przez takie rury. Nie ma więc pewności, że czysta woda wodociągowa będzie tak samo czysta, kiedy dotrze do kranu. Po przefiltrowaniu wody kranowej w domu ma ona znacznie lepszy smak oraz zapach. Wiadomo, że woda ma wpływ na smak, jakość napojów, a także potraw, które są gotowane z jej udziałem. Właśnie dlatego uzdatnianie wody w domu jest takie ważne. Oczywiście wodę można spożywać od razu z filtra, nie trzeba jej dodatkowo gotować. Jest to woda gotowa do użycia. Są różne systemu oczyszczania wody z kranu. Jednym z nich jest odwrócona osmoza. Oczyszczana woda z kranu zawiera mniej związków mineralnych. Wiadomo, że wiele zanieczyszczeń ma wielkość zbliżoną lub mniejszą od minerałów. W związku z tym na filtrze osiadać będą zarówno złe składniki wody pitnej jak i te dobre. Warto więc używać specjalnych mineralizatorów do wody, które będą cały czas mineralizować wodę do picia.

Zazwyczaj mają one postać tabletek. Dzięki nim można stworzyć nawet wodę wysokozmineralizowaną, gazowaną. W filtrach bardzo często znajduje się węgiel aktywowany. Ma on działanie odtruwające. Pochłania wiele szkodliwych związków rozpuszczonych w wodzie pitnej. Niektóre filtry nie demineralizują wody, ale jedynie częściowo usuwają z niej nadmierne ilości wapnia i magnezu.