Nowocześni projektanci wnętrz

 

Wnętrza projektuje się od setek lat, choć nie takim mianem określano ten zawód. Jednak od dawien dawna człowiek dąży do doskonałości wystroju swego domu czy mieszkania, jak chociażby czynili to wielcy władcy i królowie. Niegdyś wnętrze miało świadczyć o prestiżu i statusie społecznym. Dziś natomiast ma być funkcjonalne, piękne i dostosowane do naszych potrzeb.

Jak wygląda aranżacja wnętrza w XXI wieku?

projektant wnętrz z GdańskaDziś ludzie tworzą najdziwniejsze kombinacje w swoich wnętrzach. Nie ma już jedności stylowej i z góry nałożonych norm, lecz absolutna dowolność. Dlatego taki projektant wnętrz z Gdańska, Warszawy czy Bydgoszczy, stale ma przed sobą nowe zadania i wyzwania. Ludzie dziś nie lubią monotonii. Każdy chce mieć coś wyjątkowego, unikatowego, ale i zaskakujące. Pragną łączyć ze sobą kontrastowe kolory i różne style. Nowocześni projektanci wnętrz wychodzą na przeciw takim oczekiwaniom. Podsuwają nam coraz to nowe pomysły, które niekiedy szokują, ale bywają również niezwykle praktyczne. Ostatnio modne jest wykorzystywanie starych i niepotrzebnych nam już rzeczy, w zupełnie nowej odsłonie. Dlatego do wnętrz weszły odnowione palety drewniane i wiele, wiele innych zaskakujących przedmiotów. Dziś projektanci nie boją się już kolorów, zresztą architekci nigdy się ich nie bali. Już od najdawniejszych czasów używano bardzo wyrazistych i neonowych kolorów, które z czasem starły się z budowli lub zostały w późniejszych wiekach zamienione innymi. By nie szokować współczesnego społeczeństwa, które jest przyzwyczajone do stonowanych kolorów budowli, nie odnawia się ich w zgodzie z dawną kolorystyką. Jeśli jednak by się tak uczyniło, zobaczylibyśmy jak niedaleko padł współczesny projektant wnętrz, od najdawniejszego architekta.

Współczesne wnętrza są czystą zabawą. Jedni lubią pastele, inni kontrasty. Ktoś chce mieć zabytkowe meble, inny modernistyczne. Każdy z nas znajdzie w dzisiejszym świecie coś dla siebie, a projektanci wnętrz wychodzą nam z propozycjami na przeciw.