Prowadzenie własnego kantoru

Własny kantor to bardzo angażujące zadanie, co do którego trzeba dobrze się przygotować jeśli chodzi o stworzenie dla klienta miejsca, w którym będzie chciał szybko i sprawnie sprzedawać, czy też kupować obce waluty. Możliwości w tym zakresie były dość spore, dlatego też wiedziałem, że nie będę musiał się ograniczać.

Kwestie dotyczące prowadzenia kantoru

kantor - Warszawa ŚródmieścieWażna dla mnie jednak była lokalizacja pod kantor, dzięki czemu mogłem docierać do znacznie większej ilości klientów, którzy zainteresowani są sprzedażą, wymianą, czy kupnem waluty. Doskonale wiedziałem, że taki kantor na pewno będzie rozchwytywany, jednak postanowiłem, że w pierwszej kolejności zwrócić się o poradę do osób, które już wcześniej miały okazję prowadzić kantory. Docierałem także do wszystkich tych, którzy mieli okazję z takich kantorów korzystać, dzięki czemu mogłem całościowo zebrać informację odnośnie tego, jak powinno się poprawnie prowadzić taki biznes, aby ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Z czasem, jak otworzyłem jeden kantor – Warszawa Śródmieście w mieście, gdzie realizowałem różnorodne wymiany walut stwierdziłem, że istotne będzie pójście o krok dalej i wejście do internetu, gdzie mógłbym praktycznie bez większego wysiłku docierać do znacznie większej ilości klientów, którzy będą chcieli wymienić dowolną walutę. W internecie także posiadam znacznie więcej możliwości jeśli chodzi o samą sprzedaż, czy kupno walut, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klienci znaleźli tam coś dla siebie.

Postanowiłem przede wszystkim zatrudnić paru doświadczonych pracowników w zakresie prowadzenia kantoru, aby ci mogli odciążyć mnie z większości obowiązków, przed którymi stałem każdego dnia. Z czasem otwierałem coraz to więcej punktów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dla każdego z klientów w mieście.