Jakie drewno nadaje się do palenia w kominku?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie drewno jest najlepsze do spalania w kominku. Warto dowiedzieć się o tym wcześniej, by wybrać drewno o wysokiej wartości opałowej, którego zapas wystarczy na cały okres jesienno-zimowy. Na wstępie należy zaznaczyć, że najbardziej opłaca się kupować drewno w sezonie wiosenno-letnim.

Drewno brzozowe, bukowe, dębowe i z drzew owocowych

Drewno Kominkowe RybnikKupowanie drewna bezpośrednio przed sezonem grzewczym wiąże się z wydaniem większej ilości pieniędzy na opał – to właśnie wtedy opału są najwyższe. Warto wspomnieć o tym, jakie drewno na pewno nie nadaje się do spalania w kominku. Jest to głównie drewno iglaste – w sprzedaży znajdują się sosna, modrzew, świerk. Wiadomo, że tego typu drzewa zawierają w swoim składzie dużo żywicy. W czasie spalania w kominku drewno z drzew iglastych strzela, prowadzi do powstania wielu zanieczyszczeń i zabrudzeń. Drewno Kominkowe Rybnik, które najlepiej nadaje się do spalania w kominku to drewno z drzew liściastych. Wiele osób decyduje się na wybór drewna brzozowego, które jest stosunkowo tanie. Brzoza dość szybko schnie i charakteryzuje się wysoką wartością opałową. Jedyną wadą tego drewna może być to, że dość szybko się spala. Ogromną zaletą drewna brzozowego jest za to fakt, że emituje ono mało zanieczyszczeń w trakcie spalania (nie posiada zbyt wielu substancji smolistych). Dosyć drogie, ale za to jedne z najlepszych to dąb i buk. Zaletą drewna bukowego jest to, że spala się spokojnie i długo, dlatego idealnie nadaje się do kominka.

Wartość opałowa tego drewna jest wysoka i daje sporo ciepła. To samo można w zasadzie powiedzieć o dębie. Dodatkowym atutem drewna dębowego jest to, że zawiera w swoim składzie naturalne garbniki. Ulegające spaleniu garbniki emitują charakterystyczny i przyjemny gorzki zapach. Miły aromat wydzielają też drzewa owocowe.