Piękna starówka w Toruniu

Długo byłam poza granicami naszego kraju. A to wymiana studencka i cały semestr przebywałam w innym kraju i studiowałam po angielsku, a to praca w formie opiekunki au pair na rok. Chciałam w tych najmłodszych latach jak najwięcej zwiedzać i zobaczyć świata. Wkrótce jednak zaczęłam tęsknić i wróciłam do kraju.

Toruńskiej starówce niczego nie brakuje

starówka w toruniuMieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej w Toruniu. Tyle już widziałam w życiu pięknych miejsc, ale jednak nasza starówka w Toruniu jest wyjątkowa i muszę to przyznać. Nigdzie nie spędziłam takich miłych chwil jak u nas. Przede wszystkim, na pewno wzrok przyciągają zabytkowe budynki, takie jak krzywa wieża niedaleko Wisły, czy ratusz. Kamienica pod Gwiazdą również jest przepiękna. Jednak am klimat jest tutaj najlepszy. Mamy pełno lokali, w których na wiosnę wystawia się ogródki letnie. Można sobie tam w spokoju posiedzieć, zjeść coś dobrego i podziwiać piękną starówkę. Nie polecam tylko zakładania butów na wysokich obcasach. Kocie łby, czyli kostki brukowe o nieregularnych kształtach, co prawda prezentują się wyjątkowo, jednak nie nadają się do chodzenia w takim obuwiu. Najpiękniejsze według mnie są toruńskie bulwary, na których można się latem nawet opalać przyglądając się rzece i pływającym w niej kaczkom. Są też fajne barki na których można posiedzieć i czegoś się napić. Na starówce na pewno nikt nie będzie się nudził. Jest wiele sklepów, lokali i barów.

Mogę się teraz chwalić, gdy już mam porównanie, że mamy najpiękniejszą starówkę jaką widziałam. Nie muszę już jeździć za granicę, bo nasze atrakcje w zupełności mi wystarczą. Potwierdzają to też turyści, których liczba z roku na rok ciągle wzrasta. Przyjeżdżają tu nawet osoby zza granicy, na przykład Niemcy.