Szwajcarskie scyzoryki i ich modele

Scyzoryk szwajcarskiej armii stał się legendą samą w sobie. Jego kształt oraz budowa jest klasycznym przykładem tego, że dobre produkty i sprawdzone nie muszą zmieniać się z czasem. Ich jakość została potwierdzona latami użytkowania przez setki ludzi na całym świecie. Dzisiaj klasyczny model noża oficerskiego przeszedł wiele modyfikacji i może być oferowany w wielu wariantach, dostosowanych do potrzeb wielu osób.

Szwajcarskie scyzoryki oferowane w sklepach

przydatne szwajcarskie scyzorykiNajmniejsze scyzoryki szwajcarskie możemy spotkać w formie breloczków, które mają długość nieprzekraczającą 58 mm. Mogą one służyć jako scyzoryk przypięty do kluczy lub spodni. Przydatne szwajcarskie scyzoryki występują także w rozmiarach kieszonkowych. Jest najpopularniejszy rozmiar, który możemy spotkać w sklepach. Mogą posiadać w swoim wyposażeniu na przykład nożyczki, otwieracz do butelek lub ostrze. Kolejną kategorią scyzoryków, są noże oficerskie, które osiągają wielkość około 90 mm. Posiadają one wszelkie najbardziej niezbędne narzędzia, których możemy użyć, gdy jesteśmy w potrzebie. Należą do nich komplet ostrz, śrubokręty, otwieracze czy rozwieraki oraz szpikulce. Stal, z której wykonane są owe narzędzia, jest bardzo wysokiej jakości, a cała konstrukcja scyzoryka jest odporna na intensywne użytkowanie. Największe rodzaje scyzoryków, mają długość około 130 mm i są przeznaczone do użycia na wyprawach survivalowych lub podczas zmagań z przyrodą w pracy.

Posiadają duży scyzoryk, niestraszne nam są żadne nagłe i nieoczekiwane sytuacje. Dzięki szwajcarskiej jakości mamy pewność, iż model, jaki zakupiliśmy, posłuży nam długo i bezawaryjnie. Firmy produkujące szwajcarskie noże oficerskie dają pełną gwarancję na swoje produkty oraz zapewniają oryginalne etui, oraz pokrowce.