Co jest potrzebne do wykonania manicuru hybrydowego?

Manicure hybrydowy stał się w ostatnich latach bardzo modny. Jest on niezwykle trwały, lakier nie odpryskuje, a do tego posiada błyszczące wykończenie, którego nie posiada żaden tradycyjny lakier. Dawniej można było go wykonywać jedynie w salonach kosmetycznych, jednak obecnie w sprzedaży znaleźć można zestawy domowe do hybrydy. Co taki zestaw posiada?

Manicure hybrydowy wykonany w domu

black pearlNajważniejsze są dobrej jakości lakiery, takie jak black pearl. Taki lakier będzie miał dobre krycie, nie będzie spływał z płytki paznokcia, jak również będzie dostępny w wielu kolorach, co ułatwia znalezienie idealnego odcienia. Lakiery hybrydowe są zazwyczaj droższe, niż zwykłe, jednak są bardzo wydajne i jest to zakup, który się zwróci. Poza samym lakierem kolorowym potrzebny jest także lakier podkładowy oraz top. Podkład wyrównuje powierzchnię paznokcia, natomiast top nadaje lakierowi lśniącego wykończenia i wpływa na jego trwałość. Kluczowym produktem przy hybrydach jest lampa UV. To dzięki niej każda warstwa lakierów i topów jest utwardzana. Lampa powinna mieć dużą moc, dzięki czemu skraca się czas utwardzania. W ofercie dostępne są lampy w wielu kolorach i kształtach, także w wersjach kompaktowych, łatwych do przenoszenia. Warto pamiętać o tym, że przed nałożeniem bazy i po nałożeniu topu należy zastosować preparat odtłuszczający (cleaner). Z przydatnych akcesoriów warto wymienić wielostronne pilniki, bloczki polerskie, patyczki do usuwania skórek oraz waciki bezpyłowe. Pilniki i bloczki ułatwiają nadawanie kształtu paznokciowi, jak i wyrównywanie płytki, natomiast specjalne waciki sprawdzą się przy przemywaniu cleanerem.

Warto zaznaczyć, że w ofercie firm sprzedających zestawy do hybryd można znaleźć liczne produkty do zdobienia paznokci, takie jak brokatowe pyłki, folie, czy inne, które są bardzo łatwe w użyciu, a dają niesamowite efekty.