Znalezienie obrazu w antykwariacie

Często zaglądałam do antykwariatu, bo mogłam znaleźć tam wiele interesujących rzeczy. Kupiłam tam mnóstwo książek, lampę stojącą do salonu i wiele innych ciekawych rzeczy. Antykwariat odwiedzałam raz w miesiącu, bo często pojawiały się tam jakieś nowe rzeczy na sprzedaż.

Zakup wyjątkowo pięknego obrazu

obraz w ramie na ścianęPodczas ostatniej wizyty w antykwariacie w oko wpadło mi kilka ciekawych rzeczy. Najbardziej jednak spodobał mi się obraz w ramie na ścianę, który chciałam posiadać. Był to obraz namalowany farbami olejnymi przez jakiegoś niemieckiego artystę. Nazwisko jego nie było mi znane, jednak obraz był wręcz hipnotyzujący. Namalowany był tam zamek wśród drzew. Obraz był malowany jesienią na co wskazywał kolor liści na drzewach. Od dłuższej chwili przyglądałam się temu obrazowi. W końcu zapytałam sprzedawcę o jego cenę. Sprzedawca nie do końca wiedział za ile ten obraz sprzedać, bo nie wiedział ile był wart. Wiedział tylko, że namalowany został w tysiąc piętnastym roku i miał dość sporą wartość. Poinformowałam go, by spokojnie ustalił cenę a ja następnego dnia przyjdę po ten obraz. Zastanawiałam się ile będzie kosztował ten obraz na ścianę, ale tak czy inaczej i tak zamierzałam go kupić. Bardzo mi się spodobał i musiałam posiadać go w swojej kolekcji. Następnego dnia wróciłam do antykwariatu. Sprzedawca miał już ustaloną cenę, która zdecydowanie mi odpowiadała. Za obraz zapłaciłam kartą płatniczą bo nie nosiłam przy sobie gotówki. Udało mi się kupić ten piękny obraz w ramie.

Obraz był dla mnie jednym z najcenniejszych nabytków i cieszyłam się nim każdego dnia. Każda osoba, która odwiedzała mnie w domu od razu zwracała uwagę na ten obraz. Rama, w której był umieszczony wykonana była z najlepszej jakości drewna. Wszystko było wiele warte.