Korzyści fotelika samochodowego 9 36

Jeszcze do niedawna przepisy prawne dotyczące obowiązkowego podróżowania dziecka w foteliku samochodowym opierały się na kategorii wieku. Od pewnego czasu jednak powiązane są one bardziej z kategorią wagi dziecka. Z tego też względu producenci fotelików samochodowych swoje produkty podzielili uwzględniając właśnie wagę dziecka, dla którego fotelik będzie przeznaczony.

Fotelik 9-36, fotelik do 12 roku życia

fotelik samochodowy recaro 9 36Jedną z ciekawszych kategorii, wyróżnianych wśród fotelików samochodowych, na pewno jest kategoria 9-36. Jest to przedział wagowy dziecka, który najczęściej powiązany jest z wiekiem od dziewiątego miesiąca do dwunastego roku życia dziecka. Oznacza to, że fotelik ten został zaprojektowany w taki sposób, by efektywnie mógł chronić nasze dziecko przez te wszystkie lata. Jedną z firm, która w swoim asortymencie proponuje foteliki z kategorii 9-36 jest firma Recaro. Fotelik samochodowy Recaro 9 36 wyposażony jest w specjalny system regulacji, które umożliwiają dopasowanie fotelika do wzrostu dziecka. W dopasowaniu fotelika do potrzeb dziecka w wieku dziewięciu miesięcy na pewno pomoże nam wkładka regulacyjna, która umożliwi pomniejszenie wnętrza fotelika i zapewni maluchowi stabilne siedzenie. Regulowanie wielkości fotelika wspomagane jest przez możliwość regulowania zagłówka i oparcia konstrukcji, a także regulowane pasy zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem z fotelika i utrzymujące dziecko w odpowiedniej pozycji podczas podróży.

Foteliki Recaro z kategorii 9-36 dostępne są w różnych modelach, dzięki czemu możliwe jest dobranie fotelika, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom i najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Fotelik 9-36 wybieramy na lata, warto więc pomyśleć o potrzebach naszego dziecka za kilka lat, które będzie mógł zaspokoić wybrany przez nas fotelik.