Pomysłowe wykorzystanie zbiornika na olej napędowy

Razem z ojcem prowadzę firmę spedycyjną operującą na terenie całego kraju. Jest to dość spore terytorium, dlatego też posiadamy własną flotę profesjonalnych ciężarówek. Posiadanie ponad trzydziestu samochodów wymaga odpowiednich rozwiązań umożliwiających komfortowe korzystanie z nich bez niepotrzebnego wysiłku.

Niezwykle praktyczny zbiornik na olej napędowy

zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowyGłównym problemem było tankowanie paliwa do naszych tirów. Jak wiadomo są to dość spore maszyny, które potrafią dużo palić. Wiele z nich posiada wysokość znacznie większą niż daszki na stacjach benzynowych. Dlatego też dojazdy na odpowiednią stację na której mogliśmy zatankować oraz powroty z nich zajmowały sporo czasu oraz pożerały dodatkowe środki. Było to niesamowicie niepraktyczne. Praktycznie wszystkie nasze ciężarówki napędzane są silnikiem diesla, więc nie palą aż tak dużo, jednak dziura w budżecie i tak była odczuwalna. Wtedy ojciec zasugerował by zainwestować w zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy. Z początku nie byliśmy co do tego przekonani, jednak bardzo szybko nam się to odmieniło. Tego typu konstrukcja jest niesamowicie praktyczna. Od określonej pojemności byliśmy w stanie zamawiać dostawy paliwa bezpośrednio z hurtowni, dzięki czemu otrzymywaliśmy je w znacznie niższych cenach i bezpośrednio na naszym podwórku. Nie minęło wiele czasu aż zainwestowaliśmy w kolejne zbiorniki, gdyż jeden był trochę za mały. Głównie było to związane z ograniczeniami prawnymi związanymi z przechowywaniem określonej ilości paliwa w jednym zbiorniku.

Taka ilość na nasza flotę nie była wystarczająca. Jednak trzy zbiorniki o maksymalnej pojemności starczają nam na bardzo długo i sprawdzają się doskonale. Dostawę paliwa otrzymujemy raz w miesiącu, co całkowicie wystarcza by zaopatrzyć całą bazę. Kupno zbiornika na olej napędowy było świetną decyzją.