Zastosowanie kwasu migdałowego

Nasz naskórek wymaga regularnego złuszczania, gdyż nagromadzony na skórze twarzy może powodować zatykanie porów prowadzące do powstawania licznych niedoskonałości. Do twarzy stosujemy delikatne peelingi z wykorzystaniem kwasów, enzymów i małych drobinek, które delikatnie oczyszczają skórę. 

Dla kogo są zabiegi z kwasem migdałowym? 

kwas migdałowy w SzczecinieResztę ciała poza twarzą możemy złuszczać przy pomocy specjalnych gąbek, lub gruboziarnistych peelingów z kawy, czy cukru. Na twarzy nasza skóra jest dużo cieńsza i wymaga delikatnego traktowania. Zastosowanie kwasu owocowego AHA do cery w niewłaściwych proporcjach może nam zaszkodzić, dlatego lepiej się z tym udać do dobrego salonu urody. Kwas migdałowy w Szczecinie jest stosowany w stężeniu indywidualnie dopasowanym do typu skóry. Zbyt słabe stężenie nie przyniesie efektu, a zbyt mocne może wywołać podrażnienia i spowodować pieczenie skóry. Kwas się nakłada na twarz specjalną łopatką i trzyma przez określoną ilość czasu, aby zdążył wyniknąć w skórę. W trakcie zmywania z twarzy kwasu, ściąga się martwy naskórek i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Kwas migdałowy wykazuje silne działanie złuszczające, antybakteryjne, odkażające, oraz przeciwdziała starzeniu się skóry. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu owocowego skóra pozostaje gładka i jedwabiście miękka, a pory są widocznie zmniejszone. Do wrażliwej skóry stosowane jest najmniejsze stężenie, które wynosi około dziesięciu procent, a do cery tłustej, wymagającej silnego działania, stężenie na poziomie trzydziestu procent. 

W Szczecinie w gabinetach urody, a czasem nawet w salonach kosmetycznych zastosowanie kwasu migdałowego nie kończy się na twarzy, bo jest też nakładany na skórę dłoni po wykonanym manicure. Cena zabiegu zależy od stężenia kwasu, który zostanie zastosowany do naszego typu cery.