Jak obkurczyć folię termokurczliwą

Każdy producent nie zależnie od branży chce aby jego produkty które zostały wysłane do magazynów lub bezpośrednio do sprzedawców były maksymalnie najlepiej zabezpieczone. W tym celu wykorzystują folie termokurczliwe, które zabezpieczają towar przed kurzem oraz wilgocią. Jednocześnie nie pozwalając mu się przemieszczać.

Proces nakładania foli termokurczliwe

tunel do pakowania w folię termokurczliwąObecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem w celu zapakowania wyprodukowanych produktów w opakowania zbiorcze jest folia termokurczliwa wytwarzana z polichlorku winylu. Codziennie widujemy taką folię w formie zgrzewek w które są pakowane napoje w butelkach. Aby cały proces nakładania folii przebiegł dokładnie i prawidłowo musi odbyć się zgodnie z kilkoma bardzo ważnymi etapami. Na początku folia jest dokładnie nakładana na produkty, które mają zostać w nią opakowane następnie tak przygotowany produkt przejeżdża przez tunel do pakowania w folię termokurczliwą, który w krótkim czasie rozgrzewa folię do prawie stu stopni Celsjusza. Taka temperatura jest idealna aby folia stała się plastyczna i ściśle związała zapakowane produkty. Po całkowitym ostudzeniu folia jest praktycznie nie rozciągliwa i mocno odporna na zniszczenia. Tak nałożona folia chroni towary przed wilgocią, kurzem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Właśnie dzięki tym czynnikom używanie tuneli termokurczliwych oraz specjalnej foli jest tak popularne w dzisiejszych czas. Ogromną zaletą jest również prostota oraz szybkość całego procesu. Tunel taki jest w pełni automatyzowany człowiek odpowiedzialny jest tylko za czuwanie nad prawidłowym działaniem maszyny.

Stosowanie takiej foli przy użyciu wyspecjalizowanych tuneli pozwala maksymalnie skrócić czas pakowania towarów oraz ich wysyłki oraz transportu w kontrolowanych bezpiecznych warunkach. Producenci coraz częściej decydują się na posiadanie takich maszyn ponieważ znacznie ułatwiają pracę całego przedsiębiorstwa.