Gutek rusza z solowym projektem

Piotr Gutkowski ruszył w trasę koncertową promującą jego solowy projekt. Do końca roku odwiedzi prawie 30 miejscowości. Grupa występującą pod nazwą Gutek zaprezentowała  się przed publicznością już wiosną i latem, pojawiające się choćby na festiwalu reggae w Ostródzie. Jesienne koncerty w części zostały już wyprzedane. Najwyraźniej fani stęsknili się za tego typu muzyką.

Gutek nie tylko na płytach Indios Bravos

indios bravos płytyProjekt Gutek to muzyczne dziecko wokalisty Indios Bravos. Zespół na nieokreślony czas zawiesił działalność, dzięki czemu muzyk ma szansę na własny projekt. Grupa nagrała już singiel „Co noc”, do którego nakręcono też teledysk. Latem było trochę festiwalowych występów, a teraz trasa, zaplanowana na październik, listopad i grudzień, obejmująca miejscowości w całym kraju. Gutek zapowiada, że nie szufladkuje swojej solowej twórczości. Na zapowiadanej płycie mają się znaleźć piosenki utrzymane w klimatach reggae, rocka czy hip hopu. Czyli podobnie jak w przypadky macierzystej formacji. Przypomnijmy, w indios bravos płyty pełne były podobnych brzmień, a grupie przypisano miano zespołu reggae. Kapela osiągnęła spory sukces, albumy cieszyły się dużą popularnością, a publiczność znakomicie bawiła się na pełnych energii koncertach. Indios Bravos wystąpili między innymi na największych polskich festiwalach, choćby Openerze czy Przystanku Woodstock. Na tym ostatnim zdobyli nawet nagrodę za najlepszy występ, przyznawaną przez publiczność.

Gutek jako wokalista pojawiał się gościnnie na koncertach czy płytach innych wykonawców,  wśród których znalazły się Farben Lehre, Strachy na Lachy czy Pidżama Porno. Kilka lat temu Indios Bravos wydali ostatni jak do tej pory album. Mają jeszcze wrócić. Na razie przyjdzie nam cieszyć się solowym wcieleniem wokalisty grupy.