Światła do jazdy dziennej

Nowoczesne rozwiązania i technologie bardzo często wymuszają na kierowcach dostosowanie swojego pojazdu do panujących trendów. Jest to szczególnie dostrzegalne w przypadku starszych aut, które poruszają się po drogach publicznych. W przypadku nowszych aut niektóre elementy wyposażenia instalowane są fabrycznie dzięki czemu ich właściciele nie muszą podejmować się modyfikacji niektórych układów samochodu.

Moduły pozwalają zaadaptować istniejącą instalację

moduł świateł dziennychNajczęściej modyfikowane są światła przednie w samochodach osobowych. Jeszcze nie tak dawno podstawowymi źródłami światła były żarówki halogenowe, które spełniały swoją funkcję. Jednak wraz z upowszechnianiem się technologii diod elektroluminescencyjnych stały się one integralną częścią reflektorów samochodowych. Są one z reguły stosowane jako dodatkowe źródło światła, które jest aktywne w trakcie jazdy dziennej. Dzięki właściwością diod LED takim jak chociażby dużo niższe zapotrzebowanie na energię, wyższa wydajność a także trwałość i niezawodność wiele osób zapragnęło je zastosować w swoich pojazdach. W takim przypadku stosowany jest moduł świateł dziennych, który pozwala zaadaptować istniejącą instalację elektryczną do nowego źródła światła. Światła do jazdy dziennej, które działają w oparciu o diody LED są świetną alternatywą dla klasycznych żarówek halogenowych. Przede wszystkim pozwalają one oszczędzić źródła światła przeznaczone do jazdy po zmierzchu. Obowiązujące przepisy wymagają bowiem od kierowców stosowania świateł przez całą dobę.

W przypadku braku osobnych świateł do jazdy dziennej używane są główne źródła światła co w znacznym stopniu powoduje ich przyspieszoną eksploatację. Oprócz tego zużywają się odbłyśniki stosowane w reflektorach co dodatkowo osłabia generowany strumień świetlny. Warto dodać, że moduły świateł dziennych są często instalowane w innych miejscach niż sam reflektor. W przypadku aut używanych montuje się je przeważnie na przednim zderzaku co zapewnia odpowiednią ich widoczność.