Z jakiego materiału zamówić altanę?

Właściciele domów jednorodzinnych z ogródkiem decydują się często na to, aby zakupić altanę. Mają one wtedy problem z wyborem czy ma być to altana otwarta lub zamknięta oraz z jakiego materiału powinna być wykonana. Na rynku możemy znaleźć najprostsze altany z drewna, ale również takie wykonane z kamieni lub z betonu, a nawet z konstrukcji szklanej.

Czy warto zakupić altanę z drewna?

altany Nowy SączNajpopularniejszym surowcem używanym do tworzenia altan jest oczywiście drewno. Jest to najlepszy budulec, który można łatwo połączyć z różnymi stylami ogrodów. Użycie drewna do stworzenia altany pozwala nam na uzyskanie świetnego miejsca wypoczynkowego. Altany możemy wykonywać samodzielnie, ponieważ drewno jest bardzo łatwe w obróbce. Jednak do budowy altany wykorzystujemy różne gatunki drewna i warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich detale. Świerk oraz jodła, a także modrzew lub sosna to najczęstsze drewno, które wykorzystuje się do budowy altany Nowy Sącz to miasto, w którym będziemy mogli zamówić wytrzymałą na obciążenia altanę, która będzie nas chronić przed deszczem lub promieniami słońca. Nowoczesne altany kamienne wykonane z cegły świetnie się prezentują i są tak piękne jak te wykonane z drewna. Beton bardzo często wykorzystuje się w altanach ogrodowych, w których potrzebujemy utworzyć fundamenty albo też wylać podłogę. Bardzo popularne są również altany o szklanej konstrukcji, które mogą przypominać się domki letnie i są najczęściej przeszklonymi altanami zamknięty.

Jaki może być kształt altan? Kiedyś mogliśmy spotkać na rynku wyłącznie altany prostokątne lub kwadratowe, a dzisiaj możemy je zamówić również w innych rozmiarach. Altany ogrodowe mogą nam umilić spędzony czas z rodziną przy grillowaniu albo też możemy z nich korzystać, kiedy tylko chcemy odpocząć na świeżym powietrzu.