Bezpieczne spływy kajakowe na Brdzie

Specjaliści od informacji

Bezpieczne spływy kajakowe na Brdzie

28 września 2016 Turystyka 0
spływy kajakowe

Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów dla każdego organizatora spływów kajakowych oraz ogólnie pojętych sportów wodnych. Woda to potężny żywioł, z którym nie ma żartów. Odpowiednie przygotowanie do spływów oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa to niezbędne elementy, dzięki którym będziemy mogli uniknąć przykrych wydarzeń, mogących stanowić zagrożenie dla nas oraz naszych przyjaciół lub członków rodziny.

O czym należy pamiętać podczas spływów kajakowych?

spływy kajakoweZanim wybierzemy się na bezpieczne spływy kajakowe Brda w Bory Tucholskie warto zapoznać się z kajakami w bardziej przewidywalnych warunkach. Dobrym punktem wyjścia może być Brda wyróżniająca się na tle wielu rzek dosyć spokojnym nurtem oraz wyregulowanym dnem i linią brzegową. Dla osób początkujących będzie to bardzo dobre miejsce, w którym mogą w bezstresowy sposób przyswoić podstawy kajakarstwa. Nieco większe wyzwanie może stanowić Wda ze względu na to, że jest ona rzeką nieco mniej wyregulowaną przez działania człowieka. Nie mniej jednak, zanim wybierzemy się na Kaszuby warto skorzystać z okolicznych rzek. Na większe wyzwania przyjdzie czas. Wiadomo, że w kontekście sprzętu najważniejszym elementem jest kajak. Warto wyposażyć się w nowy egzemplarz, który będzie objęty gwarancją techniczną. W przypadku nowych kajaków mamy też pewność, że spełniają one współczesne warunki. Istotny jest również strój oraz elementy ochronne, takie jak kask zabezpieczający głowę.

Powinniśmy również być wyposażeni w elementy garderoby zapewniające wyporność na wypadek wpadnięcia do wody. Rzeki bywają nieprzewidywalne, a początkujący kajakarze często popełniają błędy.