Błędy popełniane w czasie budowy kominka

Specjaliści od informacji

Błędy popełniane w czasie budowy kominka

30 czerwca 2017 Dom i wnętrza 0

Zapewne wielu z nas posiada w swoim domu kominek, lub chciałoby taki kominek mieć. Bowiem ciepło z niego pochodzące jak i to w jaki sposób kominek wygląda w salonie sprawia, że staję się on pożądanym wymogiem przez wielu ludzi jeśli chodzi o budowę domu. Właśnie dlatego w tym tekście chciałbym zaznaczyć, jakie błędy najczęściej popełniane są w trakcie budowy takiej konstrukcji. Piszę to w celu przestrogi, aby ktoś nie popełnił tych błędów drugi raz.

Jak dobrze zbudować kominek?

budowa kominka kaflowegoBudowa kominka kaflowego jest to zajęcia, które powinno zlecić się osobom doświadczonym w tej profesji. Najczęściej wybiera się do tego zakład, który trudni się usługami zduńskimi. Lecz jeśli przyjdzie komuś mierzyć się z tą czynnością zdecydowanie należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ na efekt końcowy, którym będzie gotowy kominek. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, gdyż ma to bardzo istotny wpływ na możliwość rozpalenia ognia na palenisku. Jeśli nie będzie dobrego przepływu ogień nie będzie miał tlenu, który będzie go podsycał, a wydajność kominka będzie bardzo niska. Kolejnym błędem jest zastosowanie nieodpowiednich materiałów do budowy kominka, często jest tak, że kominek budowany jest z wykorzystaniem kratek nawiewowych, które są źle umiejscowione co zmniejsza wydajność kominka. Jeśli zastosuję się nieprawidłowy materiał w postaci posadzki, jeśli chodzi o okolice kominka to także możemy być pewni, iż ulegnie ona zniszczeniu od ciepła, które emitowane jest przez kominek. Brak termoizolacji kominka może sprawić, że ciepło, które w nim powstanie będzie rozchodziło się w nieprawidłowy sposób, przez co może wywołać różnego rodzaju zniszczenia.

Stawianie kominka kaflowego stanowi nie lada wyzwania nawet dla najbardziej doświadczonych zdunów. Ze względu na zmieniające się surowce jak i zachcianki klientów, piece powstające w dzisiejszych czasach mogą pochwalić się pięknym wyglądem jak i wydajnością cieplną, lecz na pewno należy zadbać o jak najlepsze wykonanie takiego pieca.