Budowa wagi samochodowej

Oczywiście osoby, które muszą dokonać zakupu wagi samochodowej z pewnością będą miały z tym nie mały kłopot. Wybór jest ogromny. Na rynku istnieje także wiele firm, zajmujących się sprzedażą tego typu urządzeń. Trzeba wybrać odpowiednią. Waga samochodowa na nam bowiem służyć przez wiele lat. Jeśli chodzi o samo umiejscowienie wagi to warto zwrócić uwagę na podłoże, na którym będzie się ona znajdowała.

Wiele firm nie przywiązuje do tego zbyt szczególnej uwagi, ale później może okazać się, że waga nie będzie spełniała swojej funkcji. Sami zatem powinniśmy zadbać o to, aby podłoże było odpowiednio przygotowane. Warto wiedzieć, że na terenie na którym będzie stała waga muszą znaleźć się przynajmniej trzy odwierty geologiczne. Oczywiście jeśli istnieje archiwalna dokumentacja geologiczna tego terenu i okazuje się, że odwierty takie już się tam znajdują to wówczas wykonywanie nowych nie będzie konieczne. Jeśli chodzi o samą podbudowę pod wagę to warto wiedzieć, że można ją wykonać na dwa różne sposoby. Po pierwsze może się ona składać z tłucznia lub mieszanki stabilizowanej mechanicznie.
Może być wykonana ona również z betonu. Jednak pod całością wagi płyta betonowa powinna być zbrojona. Zaleca się także wymienić podłoże do strefy przemarzania. Jeśli właśnie planujemy gdzie umiejscowimy naszą wagę samochodową to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to czy nie będzie żadnych utrudnień przy wjeździe oraz zjeździe z wagi. Wjazd i zjazd z wagi powinien raczej odbywać się w linii prostej. Najlepiej byłoby gdyby odbywał się także w komunikacji wewnątrzzakładowej. Jeśli jest to możliwe to oczywiście najlepiej byłoby gdyby nie utrudniał on ruchu innym pojazdom. Warto także pamiętać o tym, aby sprawdzić czy istnieje możliwość dojazdu do miejsca instalacji wagi sprzętu ciężkiego.

Sprzęt tego typu z pewnością będzie niezbędny do budowy fundamentu. Potrzebny będzie tam także dojazd samochodu z pomostami wagowymi oraz dźwigu, który będzie niezbędny przy montażu i legalizacji wagi. Przed montażem należy także sprawdzić miejsce posadowienia wagi pod kątem nie kolidowania z różnymi instalacjami, takimi jak światło czy woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *