Czemu służą koperty typu D14?

Specjaliści od informacji

Czemu służą koperty typu D14?

4 października 2019 Usługi 0

We współczesnym świecie coraz bardziej popularne robi się robienie zakupów przez internet, a nawet sprzedawanie niektórych niepotrzebnych rzeczy właśnie tą drogą. Wiele osób na różne sposoby poszukuje zarówno zarobków, jak i oszczędności, dlatego niektórzy wystawiają np. książki na sprzedaż na różnych portalach społecznościowych.

Zastosowanie koperty typu D14

koperta typu d14Handel internetowy na małą skalę nie wymaga wcale prowadzenia działalności gospodarczej, pozwala natomiast robić o wiele taniej zakupy lub zarobić parę groszy. Kiedy jednak ktoś wystawia książkę na sprzedaż, którą zamawia osoba mieszkająca o kilkaset kilometrów dalej, konieczna jest wysyłka paczki. Szkoda by było, żeby książka miała ulec zniszczeniu w transporcie, dlatego warto zastosować jakieś specjalne rozwiązanie. W tym wypadku idealnie sprawdzi się koperta typu D14. Ma ona idealne wymiary, żeby pomieścić w sobie książkę zwykłego formatu A5. Dodatkowo posiada ona także zabezpieczenie w formie folii bąbelkowej, która znajduje się wewnątrz koperty. Wysyłana w ten sposób książka nie ma prawa ulec zniszczeniu. Co więcej, wystarczy ją wysłać pocztą bez konieczności kupowania przesyłki kurierskiej, która wychodzi znacznie drożej. Wysyłana w kopercie książka bez najmniejszego trudu zmieści się w skrzynce pocztowej, co stanowi duże ułatwienie dla osoby, która ją odbiera. Listonosz nie musi bowiem zastać jej w domu – wystarczy po prostu, że zostawi przesyłkę w skrzynce. To rozwiązanie korzystne dla wszystkich.

Dzięki kopertom bąbelkowym możliwe jest wysyłanie nie tylko książek, ale także innych przedmiotów, które mogą być narażone na uszkodzenie. Wypełniona powietrzem folia to skuteczne zabezpieczenie przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Jeśli natomiast wysyłamy szklane elementy, lepiej jest zastosować karton.