Czy wyścigi dronów są interesujące?

Ostatnio przeczytałam na jakimś portalu internetowym, że odbywają się zawody dronów. Co prawda, informacja ta nie dotyczyła naszego kraju, a jakiegoś kraju arabskiego, ale i tak mnie ona zaciekawiła. Jak wyglądają takie wyścigi? Jak wybiera się zwycięzcę?

Jak wyglądają wyścigi dronów?

dronWiem jak wyglądają drony i na czym polega ich mechanizm, ale jak tu się nimi ściągać? Przecież nie są one tak szybkie. Napisali, że są jakieś specjalne wyścigowe drony, które są dużo szybsze niż dron z kamerą jaki jest najczęściej widywany. Choć nadal nie rozwijają one jakiejś zawrotnej prędkości. Nie wiem w sumie co może być ciekawego w takich wyścigach. To trochę da mnie jak urządzać wyścigi zdalnie sterowanych samochodzików. Nie wygrywa ten, który ma lepsze umiejętności, ale ten, kto ma lepszy sprzęt. Bez sensu to. Dodatkowo nie jest to wyścig formuły 1, gdzie przynajmniej są jakieś zakręty, różne trasy, a osiągane prędkości dużo większe. Takie drony latają powoli i liczy się tylko to, kto złożył najlepszy dron, albo kto miał więcej pieniędzy żeby zakupić lepszy model. Obejrzałam nawet filmik obrazujący fragment takiego wyścigu, ale straciłam tylko kilak minut życia, bo to była straszna nuda. Raczej oglądanie tego na żywo nie byłoby bardziej emocjonujące. Raczej na zasadzie oglądania meczu tenisa stołowego, gdzie ogląda się piłeczkę przelatującą z jednej strony an drugą.

Skoro ktoś organizuje takie wyścigi i ktoś bierze w nich udział to chyba są na to chętni. Może to kwestia tego, ze jest to jakaś nowość, nowa technologia i dlatego quadrocopter jest tak pożądany? Sama już nie wiem. Mnie w każdym razie nie interesuje takie oglądanie wyścigów dronów.