Dbanie o samochód – auto detailing

Specjaliści od informacji

Dbanie o samochód – auto detailing

19 września 2014 Motoryzacja 0

Każdy nowy samochód posiada piękny, metaliczny i błyszczący lakier. Jednakże działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, a także korzystanie z myjni może spowodować matowienie powłoki samochodowej oraz powstawanie różnego rodzaju defektów, wśród których wymienić można między innymi rysy oraz wżery. W związku z tym, każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o profesjonalne polerowanie lakieru.

Tak zwana polerka pozwala na zmniejszanie widoczności rys oraz wżerów, śladów utleniania się lakieru czy hologramów. Ponadto pielęgnuje lakier oraz sprawia, że nie jest matowy, a nabiera połysku. W celu jeszcze lepszego dbania o lakier samochodowy można skorzystać z metody zwanej ceramic pro 9h, która nadaje nie tylko piękny ale także trwały połysk oraz wspaniałą gładkość powierzchni. Po nałożeniu ceramicznej powłoki zabrudzenia drogowe usuwane są z łatwością. Ceramic pro 9h zapobiega korozji oraz utlenianiu się lakieru, a także chroni przed promieniami ultrafioletowymi.
Inną metodą dbania zarówno o wnętrze jak i zewnętrzną powłokę samochodu jest auto detailing. Auto detailing wnętrza polega na czyszczeniu oraz regeneracji wszelkich elementów plastikowych. Obejmuje także czyszczenie bagażnika, kokpitu oraz podsufitki. Natomiast auto detailing zewnętrzny odnosi się do czyszczenia, konserwowania oraz regeneracji lakieru samochodowego, wszelkich elementów metalowych, a także elementów chromowanych. Auto detailing jest w stanie przedłużyć żywotność Twojego samochodu.

Należy pamiętać, że działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych powoduje niszczenie karoserii samochodowej. Pojawiają się różnego rodzaju rysy i inne defekty, które sprawiają, że samochód z czasem wygląda nie estetycznie. W związku z tym należy zadbać o swój samochód i skorzystać z powyżej opisanych metod pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *