Dostępne kolory toneru drukarki brother dcp 1512e

Czy zastanawialiście się jakie kolory mogą być w tonerach do drukarek? Czy zawsze są takie same? A czym właściwie jest proszek który znajduje się w tonerze? Można jeszcze wiele pytań zadać tego typu, ale najlepiej od razu na nie odpowiadać. Poniżej postaram się wam nieco przybliżyć co zawiera każdy toner. 

Zawartość każdego toneru w drukarce

brother dcp 1512e tonerMamy do czynienia z różnymi wielkościami toneru. Możemy spotkać takie małe tonery lub takie większe. Wiadomo, im większy toner, tym na dłużej on nam wystarcza. Ale co do zawartości to nie ma znaczenia czy mamy do czynienia z małym, czy z dużym tonerem. Każdy pojemnik toneru zawiera taką samą mieszankę tuszu drukującego. Tusz drukujący to nic innego jak proszek barwiący wykorzystywany do drukarek. Mamy dostępne tylko cztery kolory takiego tuszu. Spytacie jak to możliwe, ze mając tylko cztery kolory, z czego jeden to czarny możemy drukować w tylu barwach. Oprócz czarnego mamy jeszcze kolor czerwony, żółty i niebieski. Jednakże możemy drukować w wielu barwach, a to dzięki możliwości mieszaniu się tuszów podczas drukowania. Brother dcp 1512e toner jest tak zbudowany, by z łatwością tusz był pobierany z toneru. Więcej kolorów już nam nie potrzeba takie cztery podstawowe wystarczą, by móc drukować we wszystkich odcieniach. Im więcej drukujemy w kolorze tym więcej toneru schodzi. ale i tak tonery mają funkcje oszczędzania tuszu. podczas drukowania jest ona zużywany w znikomych wielkościach, dlatego niezbyt często wymieniamy tonery. Taki tusz produkowany jest w specjalnych zakładach, które specjalizują się w barwieniu proszków, które potem zamienianie są na tusze. Taki tusz jest bardzo trwały, dlatego uważajmy jak korzystamy z niego, by sobie za bardzo rąk nie ubrudzić.

Pomimo, iż mamy mało kolorów tuszów, to i tak jesteśmy w stanie drukować dokumenty w każdym kolorze. Wszystko za sprawą mieszania się tuszów podczas drukowania. Wyobrażacie sobie jakby takiej funkcji nie było, ile kolorów musielibyśmy mieć w takie drukarce. Mnóstwo tonerów z każdym kolorem. A tak mamy tylko cztery podstawowe kolory.