Drewniane altany w każdym mieście

Specjaliści od informacji

Drewniane altany w każdym mieście

27 maja 2019 Ogród i tereny zielone 0

W wielu miastach zauważono, że nawet w przestrzeni parkowej brakuje miejsca do tego, by posiedzieć z rodziną i spędzić trochę czasu na łonie natury. Dlatego pojawił się pomysł budowy w każdym mieście dodatkowych altan, które będą służyły właśnie takim celom. Jest to bardzo dobry pomysł, dlatego myślę, że opłaca się w niego zainwestować. Zwłaszcza, że altany nie są drogie.

Altany wykonane z drewna

altany z drewnaTaka altana może pomieścić jednocześnie nawet dwadzieścia osób, jeśli będzie odpowiednio duża. Altany z drewna to świetna alternatywa w miastach, gdzie wszystko wykonane jest z betonu, pustaków oraz kostek brukowych. W takiej altanie można spokojnie posiedzieć, spędzić czas z rodziną, a także odetchnąć świeżym powietrzem. Nie ma lepszego miejsca również do tego, by urządzić grill w plenerze. Altany z drewna można wykonać dość tanio, gdyż ten surowiec nie wymaga dużych nakładów pieniężnych. Poza pieniądzmi na budowę altan, znalazły się również w budżecie środki na konserwację altany raz na pięć lat. Od czasu uchwalenia tego projektu, aż do dzisiaj zbudowano już około trzydziestu takich altan. Bardzo dobrze się one sprawdzają. Są nie tylko bardzo dobrym miejscem do siedzenia, ale także ozdobą każdego parku. Dodam, że nie ma ogólnie przyjętych wzorów, ponieważ każde miasto może zdecydować się na własny projekt, jeśli przedstawi do tego rzetelny kosztorys.

Altany wykonane z takiego materiału są bardzo dobre i każdy, kto zajmuje się ich budową o tym wie. Drewno nie jest wymagającym finansowo materiałem. Również jego konserwacja nie należy do specjalnie trudnych rzeczy. Jeśli altana zostanie dobrze wykonana, nie powinno być z nią żadnych problemów. Na pewno będzie stała prosto i nikt nie zacznie narzekać na brak jej trwałości oraz wytrzymałość.