Efektywne ocieplanie poddasza

Specjaliści od informacji

Efektywne ocieplanie poddasza

17 października 2019 Budownictwo i remonty 0

O tym jak świetnie w ocieplaniu domów sprawdza się styropian to zapewne wie każdy z Państwa i nikogo nie trzeba już o tym przekonywać. Jednak czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, że istnieją również inne ciekawe materiały, które mogą skutecznie styropian zastąpić. W wielu przypadkach okazują się one nawet od tego styropianu lepsze. Przykładem może być pianka PUR.

Pianka PUR zamiast styropianu

ocieplanie pianką pur mazowieckiePrzez dziesiątki lat zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że nasze domy ociepla się głównie przy użyciu styropianu. Materiał ten wymaga jednak dość dużo pracy by można było go we właściwy sposób ułożyć. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że są metody pozwalające na stworzenie warstwy termoizolacyjnej o wiele szybciej i zdecydowanie mniej inwazyjnie. Chodzi tutaj przede wszystkim o ocieplanie pianką PUR Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym pianka PUR jest stosowana niezwykle często. Początkowo była ona stosowana głównie w przypadku budynków przemysłowych. Musiało minąć sporo czasu zanim się zorientowano, że ta pianka może również doskonale spisywać się w przypadku ogrzewania naszego domu. Obecnie wyróżnia się piankę o strukturach zamknięto oraz otwartokomórkowych. Bardziej popularna jest ta pierwsza z racji swojej skuteczności. Natomiast pianka otwartokomórkowa przepuszcza nieco więcej ciepła ale jej zaletą jest to, że jest ona w stanie odprowadzać parę wodną nagromadzoną między warstwą termoizolacyjną a ścianą.

Obecnie bardzo łatwo mogą Państwo znaleźć firmy, które na co dzień zajmują się nakładaniem pianki poliuretanowej. Zdecydowanie najczęściej jest ona stosowana na poddaszach. To właśnie przez te fragmenty budynku uchodzi najwięcej ciepła. Warto więc do ocieplania poddasza się naprawdę mocno przyłożyć i nie należy tej kwestii bagatelizować.