Formy odlewnicze do aluminium

Specjaliści od informacji

Formy odlewnicze do aluminium

26 listopada 2018 Przemysł i produkcja 0

Aluminium cieszy się dużym zainteresowaniem wielu producentów, ponieważ posiada bardzo korzystne parametry techniczne. Metal ten jest znacznie lżejszy od stopów żelaza i posiada stosunkowo dużą wytrzymałość mechaniczną. Dodatkowo jest niepalny, a nawet zabezpiecza ogniowo. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że firmy doceniają właściwości tego materiału i tak często go wykorzystują.

Ciśnieniowe odlewanie aluminium

formy do ciśnieniowego odlewania aluminiumOd pewnego czasu bardzo popularna stała się obróbka aluminium w procesach zbliżonych do tych, którym poddawane są tworzywa sztuczne. Jest to możliwe dzięki temu, że temperatura topnienia tego metalu zaczyna się już od 460 stopni (do 600 w zależności od innych warunków oraz dokładnej zawartości dodatków). Dodatkowo jest to materiał bardzo plastyczny, co oznacza, że łatwo jest go kształtować. Proces ten wymaga jednak zastosowania specjalistycznego sprzętu. Również formy do ciśnieniowego odlewania aluminium muszą być wykonane z bardzo solidnego materiału odpornego na wysokie temperatury. Pomimo, że zastosowanie tej metody produkcji sprawdza się w wytwarzaniu stosunkowo niewielkich elementów, wykonane w ten sposób wyroby mają bardzo wiele zalet. Dzięki specjalnym kształtkom i ciśnieniowemu wtłaczaniu do nich stopionego metalu, nie występują nieestetyczne łączenia, które mogą burzyć nam cały obraz. Tą metoda powstają wszelkiego rodzaju aluminiowe dekoracje, kubki, tace i wiele innych, stosowanych na co dzień rzeczy.

Maszyny do odlewania ciśnieniowego aluminium można zamówić u producentów. Na podstawie naszych potrzeb, ilości miejsca i możliwości finansowych znajda oni takie rozwiązanie, które będzie optymalne. Co prawda formy ciśnieniowe są bardzo drogie w przygotowaniu, jednak dzięki wydajności i trwałości układu, inwestycja jest bardzo opłacalna.