Funkcje folii okiennych

Specjaliści od informacji

Funkcje folii okiennych

11 lipca 2019 Budownictwo i remonty 0

Podczas remontów nie można uniknąć wszechobecnego bałaganu i nadmiaru kurzu. Jest to naturalna sytuacja jednak bardzo frustrująca. Na szczęście istnieje wiele udogodnień, dzięki którym takie skutki są ograniczane do minimum i to przy niewielkim wkładzie finansowym. Najbardziej podatne na wszelkie zanieczyszczenia są zawsze okna i to właśnie je należy bezwzględnie regularnie chronić.

Zastosowanie folii ochronnych w oknach

wytrzymała folia ochronna do okienJakiekolwiek plamy na oknach są powodem do niemałej złości. Zabrudzone okna wyglądają po pierwsze bardzo nieestetycznie, a ponadto nie świadczą dobrze o właścicielach. Wytrzymała folia ochronna do okien pozwala na odpowiednie ich zabezpieczenie podczas przeprowadzania każdego remontu. Taką folią należy obkleić nie tylko same okna, lecz również framugi. Jest ona powszechnie dostępna w większości sklepów. Doskonale przylega do okna i nie pozostawia żadnych śladów po jej zdemontowaniu. Jej powierzchnia nie ulegnie zarysowaniom ani ścieraniom, czy uszkodzeniom mechanicznym. Folia do okien jest odporna na działanie promieni słonecznych oraz zawilgocenia. Dzięki temu nie dochodzi do wyblaknięć dywanów, wykładzin oraz zasłon, czy firanek. Sprawdza się nie tylko podczas remontów i odświeżania pomieszczeń. Będzie odpowiednim zabezpieczeniem również podczas transportu i montażu okien. Istnieją specjalne rodzaje takich folii, które wzmacniają szkło i w razie rozbicia szklanej powierzchni, nie ulega ona rozsypaniu.

Producenci folii okiennych rekomendują je do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Częstym zastosowaniem są placówki medyczne, szkoły, oddziały przedszkolne, gdzie czystość powierzchni odgrywa kluczową rolę. Do remontów zaleca się najczęściej folię w kolorze niebieskim, która zapewnia pewien stopień prywatności podczas przeprowadzania remontów.