Gdzie w Warszawie usunąć przebarwienia?

Specjaliści od informacji

Gdzie w Warszawie usunąć przebarwienia?

23 marca 2019 Usługi 0

Najczęściej powstają w wyniku promieniowania słonecznego, narażenie skóry na działanie metali ciężkich, zaburzenia równowagi hormonalnej i czynniki genetyczne. Bezpośrednim powodem powstania tych defektów jest nadmiar pigmentu w skórze. Pigmentacyjne zmiany skórne najczęściej pojawiają się na czole, policzkach, nosie, dłoniach i dekolcie.

Efektywne usuwanie przebarwień w Warszawie

usuwanie przebarwień warszawaIstnieje kilka metod pozbycia się pigmentacyjnych zmian skórnych. Wszystkie polegają na leczeniu miejscowym. Wykorzystuje się do niego hydroksykwasy. Najczęściej są to kwas mlekowy, kwas cytrynowy, glikolowy lub szczawianowy. Poprawiają one koloryt skóry, wpływają na jej nawilżenie i usuwają zmarszczki. Stosowane są również pochodne witaminy A oraz dwa kwasy, mające działanie wybielające, a mianowicie kwas kojowy i azelainowy. Jeśli szukamy gabinetu kosmetycznego, w którym wykonamy usuwanie przebarwień Warszawa jest miejscem, gdzie bez problemu je znajdziemy. Możemy w nich również wykonać peeling chemiczny. Polega on na złuszczaniu naskórka za pomocą kwasu glikolowego, trójchlorooctowego (TCA) albo kojowego. Kolejną z metod usuwania przebarwień jest mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym ścieraniu naskórka. Do tego celu używa się głowic diamentowych bądź korundu. Zazwyczaj jest stosowana do usuwania przebarwień plamistych nierównomiernych. Jeśli chodzi o skuteczność jest podobna do peelingu mechanicznego. W gabinecie kosmetycznym uzyskamy poradę, która z metod będzie dla nas odpowiednia.

Po przebytym trądziku nasza skóra również może mieć zmiany pigmentacyjne. Najczęściej leczy się je zimnem, np. krioterapią. Krioterapia daje satysfakcjonujące wyniki również w przypadku rogowacenia starczego, plam soczewicowatych, brodawek łojotokowych. Warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu. Przecież wszyscy chcemy wyglądać ładnie.