Jak nie dać się nabrać?

Specjaliści od informacji

Jak nie dać się nabrać?

30 października 2014 Biznes i finanse 0

Każda branża to specjaliści i amatorzy. Trudno odróżnić ich od siebie, jeśli mamy wgląd jedynie w treść oferty. Jeśli decydujemy się na wybór osoby, która wykona dla nas zdjęcia ślubne, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z rynkiem. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na portfolio.

Jeśli na stronie fotografa nie zamieszczono żadnych zdjęć i nie może nam on ich pokazać podczas spotkania oko w oko, trudno tutaj ocenić możliwości. Być może jest to osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z branżą i dlatego nie dysponuje żadnymi zdjęciami. Tutaj warto negocjować cenę, ponieważ wcześniej nie możemy zobaczyć efektów pracy podczas innych ślubów. Tak naprawdę nie wiemy, komu powierzamy wykonanie zdjęć.
Dobrym wyborem są fotografowie, których efekty pracy widzieliśmy na zdjęciach znajomych czy kogoś z rodziny. Jeśli na weselu kuzynki fotograf zaproponował ciekawe zdjęcia, dobrze je obrobił i dokonał trafnego wyboru spośród setek fotografii, możemy śmiało wybrać ofertę tej osoby podczas przygotowywania swojego przyjęcia weselnego. Możemy również skorzystać z podpowiedzi osób rejestrujących się na forach internetowych związanych z branżą ślubną. Być może ktoś jest w stanie polecić nam dobrego fotografa, który pracuje za kwotę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić. Jeśli porównujemy oferty, sprawdźmy ceny.
Może któryś ze specjalistów wykonuje dokładnie to samo za niższą kwotę. Nie warto jednak zbytnio oszczędzać, bo może na tym ucierpieć jakość fotografii. Jeśli na stronie fotografa znajdują się zdjęcia, na ich podstawie możemy ocenić to, czy będziemy zadowoleni z efektu. Dokładnie też przeczytajmy umowę. Jeśli fotograf wychodzi po oczepinach, a my dopiero wtedy mamy w planie podziękowania dla rodziców, może się okazać, że musimy inaczej zaplanować przebieg przyjęcia.

Konieczne jest też ustalenie godzin przybycia we wskazane miejsca, w których panna młoda i pan młody będą przygotowywać się do ślubu. Sprawdźmy też, czy ceny oferowane przez fotografa nie odstają zbytnio od tych, jakie obowiązują w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *