Jak zaplanować szafę?

Specjaliści od informacji

Jak zaplanować szafę?

26 maja 2019 Dom i wnętrza 0

Kiedy decydujemy się zakupić szafę na wymiar, która będzie funkcjonalna i ergonomiczna, powinniśmy dokładnie wymierzyć wszystkie rzeczy, które będziemy w niej przechowywać. Musimy dokładnie zwrócić uwagę na to, jakie rzeczy będziemy przechowywać w szafie, ponieważ niektórzy wrzucają tam nawet deskę do prasowania.

Jak odpowiednio zaprojektować szafę na wymiar?

szafy na wymiar katowiceZawsze, kiedy podejmujemy decyzje o tym, aby zaprojektować idealną szafę na wymiar, to na początek powinniśmy dokładnie zmierzyć miejsce, które jest nam niezbędne do przechowywania rzeczy. Standardowymi wymiarami szafek są głębokość sięgająca 60 cm oraz szerokość od 50 cm do nawet 100 cm. Coraz bardziej popularne stają się szafy na wymiar Katowice to miasto, w którym znajdziemy wielu producentów oferujących wykonanie szafy na zamówienie. Dobrze jest również do szafy wybrać odpowiednie wysuwane kosze, które ułatwiają nam przechowywanie rzeczy na dolnych półkach. Na środku warto zamontować półki lub drążki z ubraniami. Na samej górze powinniśmy wykonać odpowiednie szafki, które pozwolą nam przechowywać większe gabaryty, których używamy tylko od czasu do czasu i jest to najczęściej pościel. Szafa powinna mieć również dostęp do powietrza i możemy także zdecydować się na to, aby w szafie znajdowały się lustra na drzwiach. Oczywiście przy wyborze odpowiedniej szafy na wymiar musimy zdecydować się na to, z jakich materiałów będzie wykonana szafa.

Najlepiej jest w takim celu doradzić i doświadczonych fachowców, którzy pomogą nam dopasować szafę do wnętrza naszego mieszkania. Wszystko również  zależy od tego, czy chcemy zakupić szafy na wymiar do sypialni, czy też przedpokoju albo gdy chcemy szafę na korytarz, żeby przechowywać tam kurtki i buty. Możemy również kupić szafę na wymiar do biura.