Kwestia obsługi klienta

Specjaliści od informacji

Kwestia obsługi klienta

19 grudnia 2018 Szkoła i nauka 0

Każda firma, która zajmuje się sprzedażą określonych produktów klientowi finalnemu, musi zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest obsługa klienta. Kiedy zależy nam na jak największej sprzedaży, musimy wziąć pod uwagę nie tylko jakość produktu, jego promocję, ale również kontakt sprzedawcy z klientem i to, w jaki sposób klient jest przekonywany do korzystania z produktów czy też usług naszej firmy.

Szkolenie z obsługi klienta

szkolenie profesjonalna obsługa klientaObsługa klienta jest dziedziną, w której wykorzystywać należy nie tylko wiedzę o danym produkcie, ale również kompetencje miękkie, które sprawią, że klient będzie miał dobre mniemanie o firmie. Z tego względu firmy, które oferują szkolenia klientom biznesowym, w swojej ofercie coraz częściej posiadają również szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Kiedy interesuje nas szkolenie profesjonalna obsługa klienta, w pierwszej kolejności powinniśmy wiedzieć, że najczęściej jest to szkolenie warsztatowe, na którym uczestnicy rozwiązują różnorodne trudne sytuacje w pracy z klientem. Podczas tego szkolenia pracownicy dowiadują się, jak ważne jest podejście do klienta, mowa ciała, ton głosu. Uczestnicy uczą się, by zachowywać spokój nawet w chwili, kiedy klient zaczyna krzyczeć, ponieważ tylko w taki sposób możemy rozładować napięcie i uspokoić naszego klienta. Bardzo ważną częścią szkolenia z profesjonalnej obsługi klienta jest też kwestia zachowań, które pozwolą pracownikowi zadbać o swój komfort psychiczny po trudnej sytuacji w pracy.

Szkoleniowcy, którzy prowadzą szkolenia z obsługi klienta, najczęściej przygotowują je w oparciu o specyfikę pracy w konkretnej firmie. Inne szkolenia zostaną zorganizowane dla pracowników, którzy bezpośrednio pracują z klientem, inne zaś dla osób, które kontaktują się z nimi w sposób pośredni. Inne dla osób sprzedających usługi, inne zaś dla osób opiekujących się klientami posprzedażowo.