Mata antypoślizgowa i wszystko co musi mieć kierowca

Specjaliści od informacji

Mata antypoślizgowa i wszystko co musi mieć kierowca

8 lutego 2016 Motoryzacja 0

Kierowcy zawodowi- taksówkarze, szoferzy, kierowcy ciężarówek- są objęci przepisami prawnymi określającymi co powinni zabierać ze sobą w podróż.

Wyposażenie adr to niezbędnik każdego kierowcy

Wyposażenie adr, czy papier do tachografu (dla tirów i autobusów, ci pierwsi winni mieć też pasy transportowe) są konieczne, reszta jest kwestią indywidualną, choć kierowcy zwykle nie zabierają ze sobą wiele więcej, bo pojazd nie należy do nich i się do niego nie przyzwyczajają. Nie inaczej rzecz ma się z kierowcami niezawodowymi. Gaśnica czy odblaski są niezbędne, pozostałe wyposażenie należy do nas. Poza takimi oczywistymi sprzętami możemy sobie zafundować szereg innych przedmiotów, które ułatwia nam życie w podróży naszym autem. Pierwszym gadżetem jest torba do bagażnika. Jest to filcowa torba, zrobiona z podobnego materiału, jak wyściółka bagażnika, przez co nie przesuwa się w nim. Możemy do niej wsadzić takie drobiazgi jak śrubki i wkrętaki, jak również duże przedmioty np. zapas płyty chłodniczego lub oleju silnikowego. Innym gadżetem jest rękawica do tapicerki. Dzięki niej wyczyścimy ją z wszelkich włosów i okruszków. Jest ona szczególnie przydatna w podróży, kiedy nie zabieramy ze sobą odkurzacza samochodowego, a chcemy wyczyścić siedzenia. Przy naprawie samochodu na pewno przyda nam się tacka magnetyczna. Nawet w garażu nie zawsze mamy miejsce, żeby położyć na nim sprzęty, a małe elementy łatwo się gubią. Tacka jest rozwiązaniem. Można ja przyczepić w dowolne miejsce na masce samochodu i tam odkładać wszystkie metalowe części (inne też pod warunkiem, że tacka będzie stać pionowo). Przy naprawach przyda się także wycierak do bagnetu. Dzięki niej łatwo wytrzemy miernik oleju.

Przyczepia się go pod maską i ma formę gąbeczki z rozcięciami, więc nie ma obawy, że za każdym razem będziemy wycierać bagnet w jednym miejscu i gąbka szybko się zniszczy.