Multimedia w szkołach

Specjaliści od informacji

Multimedia w szkołach

1 lipca 2019 Szkoła i nauka 0
ludzie przy tablicy multimedialnej

 

Każdemu z nas szkołą kojarzy się z tablicą, na której pisze się kredą, dużą biblioteką i biurkiem nauczyciela. Do niedawna trudno było sobie wyobrazić, że nawet do szkoły dotrą multimedia, których niektórzy rodzice nie chcieli zaakceptować. Wszystko idzie z postępem, więc dlaczego szkoła ma być gorsza?

 Szkolne tablice interaktywne

tablice multimedialne dla szkółOkazuje się, że nowoczesne technologie dotarły również do szkół i naruszyły nieznacznie pozycję pozycję tej zwykłej tablicy szkolnej, proponując w zamian bardziej bogate w nowe możliwości narzędzia, jakim są tablice multimedialne dla szkół z nowoczesnym oprogramowaniem. Urządzenie takie jak, tablica multimedialna, czy inaczej zwana tablica interaktywna, to duży ekran projekcyjny, z którego obraz jest widoczny dla wszystkich  sali wykładowej lub uczniów w klasie. Powierzchnia tablicy jest czuła na dotyk, poprzez co osoba stojąca przy tablicy ma możliwość obsługiwania komputera oraz  uruchomiana dowolnych programów.  W uproszczeniu wygląda to tak, jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie. Dodatkowo  atutem jest to, że pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie oraz rysowanie. Oferowane tablice multimedialne dla szkół, są sprzedawane w całych zestawach wraz z oprogramowaniem. W skład takiego zestawu wchodzi tablica interaktywna, projektor krótkoogniskowy i stojak mobilny albo uchwyt ścienny do projektora. Wspomniane tablice multimedialne dla szkół pozwalają nauczycielowi między innymi na: zapisanie wszystkiego co działo się na powierzchni tablicy, wyświetlenie dowolnego tła potrzebnego w czasie lekcji oraz wielu innych ważnych i ułatwiających pracę rzeczy.

Tego typu tablice niosą ze sobą wiele korzyści np.równoległe oddziaływanie na wiele zmysłów pozwala na szybkie i efektywne przyswajanie wiedzy, lepsze zrozumienie poznawanych problemów, mapy koncepcyjne, obrazy i grafiki pomagają wzrokowcom wyrazić i zrozumieć idee i wiele innych. Warto mieć ją w szkole.