Najważniejsze informacje o opiece nad starcami

Specjaliści od informacji

Najważniejsze informacje o opiece nad starcami

17 sierpnia 2019 Usługi 0

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudnym czasem w życiu człowieka może być okres starości. Dużo czynności, które przez większość lat nie stanowiły żadnego wyzwania, nagle okazują się problematyczne, a każde wejście po schodach lub pokonanie mniejszej górki sprawiają, że można całkiem opaść z sił. Dlatego duża część rodzin decyduje się zatrudnić osobę, która pomogłaby ich najbliższym w codziennym funkcjonowaniu. Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwa praca i warto wiedzieć, czego można się po niej spodziewać.

Czy trudno jest się opiekować starcami?

opieka nad starcami - łódźKiedy skończyłam studia i zostałam pełnoprawną pielęgniarką, zaczęłam szukać ciekawej pracy. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że zatrudnię się jako opiekunka, ale gdy zaczęłam przeglądać różne ogłoszenia, ta oferta wydała mi się najbardziej godna uwagi. Umówiłam się na spotkanie z osobą, która szukała kogoś dla swojego taty i przedstawiłam jej wszystkie swoje certyfikaty. Był dla niej bardzo ważny fakt, że skończyłam kurs pierwszej pomocy i umiem podawać innym leki. Zapewniłam także, że jestem bardzo odpowiedzialna i wiem, że tego typu praca wymaga dużego spokoju oraz cierpliwości. Wspomniałam, że niezwykle ciekawa byłaby dla mnie opieka nad starcami – łódź, w której wtedy mieszkałam, miała wiele ofert tego typu i zawsze sądziłam, że starsze osoby mają mnóstwo porywających historii do opowiedzenia. Bardzo się ucieszyłam, kiedy po kilku dniach zadzwonił mój telefon i dowiedziałam się, że dostałam tę pracę.

Osoba, z którą pracowałam, była niezwykle sympatyczna i rozmowna. Spędziliśmy wiele godzin przy wspólnym stole, grając w karty oraz pijąc przygotowaną przeze mnie herbatę. Choć opieka nad starszymi osobami często jest stresującym zajęciem, ponieważ wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że bardzo miło wspominam ten okres. Zdobyłam jeszcze więcej cierpliwości i poznałam wspaniałe osoby, o których zawsze będę pamiętać.