Nietypowe zastosowanie worków jutowych

Coraz częściej przedmioty, które traktowane były jak rzeczy niższej kategorii, stają się bardzo pożądaną dekoracją. Od kilku lat panuje moda na ręcznie robione ozdoby, gdzie wykorzystuje się zazwyczaj wszystko to, co leży zbędne w domu. I tak na przykład stare garnki zyskują na wartości jako doniczki a zapomniane przez wszystkich worki jutowe do ziemniaków zdobią nasze kuchnie.

Worek jutowy jako dekoracja mieszkania

worki jutowe cenaOd kilku lat niezwykle popularne stały się w naszych domach ozdoby wykonane ręcznie, często bardzo nietypowe, ale przy tym nadające wnętrzom charakteru. Tematyką własnoręcznie wykonanych przedmiotów interesuje się od dawna. Wciąż na nowo szukam inspiracji. Ostatnio, na przykład, skończyłam remontować kuchnię w swoim mieszkaniu. Przerobiłam ją całą na biało, z dodatkami jasnego drewna. Chciałam ją jakoś ciakawie udekorować i natrafiłam na ciekawe wykorzystanie worków jutowych. Co prawda nie mam ich w domu, ale jak jak chodzi o worki jutowe cena ich jest naprawdę niska. Z reguły wykorzystuje się je na przykład do przechowywania ziemniaków czy też innych warzyw. Jednak mają na tyle ciekawą fakturę, że postanowiłam wykorzystać je jako ozdobę w kuchni. Do większych worków przesypię orzechy i przewiążę dekoracyjnym sznurkiem. Do mniejszych woreczków nasypię nasiona, które wykorzystuje do gotowania i zawieszę ja nad blatem kuchennym. Widziałam też całkiem interesujące rozwiązanie, polegające na owinięciu w worki jutowe doniczek z kwiatami.

Coraz częściej wykorzystujemy nieprzydatne już przedmioty do dekorowania domu. Wiele rzeczy zyskuje zupełnie nowe zastosowanie. Ja ostatnio postanowiłam przyozdobić moją świeżo wyremontowaną kuchnię workami jutowymi. Znalazłam dla nich kilka ciekawych zastosowań, a każde z nich będzie też dodatkowo ozdobą.