Nowoczesne obuwie dla zawodowego żołnierza

Specjaliści od informacji

Nowoczesne obuwie dla zawodowego żołnierza

11 marca 2020 Turystyka 0

Obuwie dla zawodowych żołnierzy musiało być przede wszystkim wytrzymałe, i dobrze znosić długotrwały brak konserwacji. Działania bowiem odbywały się w różnych warunkach, a w trakcie takowych często nie było czasu nawet na najprostsze wyczyszczenie zabrudzonych butów.

Wytrzymałe obuwie wojskowe

Buty wojskoweNie każdy model obuwia, sprzedawanego jako wojskowe, posiadał jednak wystarczająco wysoką trwałość, by móc być za takowe uznawane. W ogólnej sprzedaży można było znaleźć wiele różnych butów, z wyglądu bardzo podobnych do obuwia militarnego, które nie posiadały tych samych cech co faktyczne buty używane przez formacje wojskowe. Oryginalne buty wojskowe można było poznać głównie dzięki materiałom, użytym do ich uszycia. Głównym materiałem od wielu lat pozostawała cordura, bardzo wytrzymała i odporna na wszelkie uszkodzenia tkanina syntetyczna, zapewniająca butom wojskowym ogromną trwałość i wytrzymałość. Cordura była wodoodporna, aczkolwiek większość odmian obuwia wojskowego była również impregnowana tak, by była całkowicie wodoszczelna, umożliwiając poruszanie się po każdym terenie bez obawy o przemoczenie butów, i związane z tym niewygody. Niektóre modele posiadały również polimerowe płytki, osłaniające miejsca w których obuwie posiadało membrany termoaktywne, stosunkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne, osłaniając nie tylko samego użytkownika, ale również najbardziej wrażliwe części obuwia.

Wbrew poglądowi osób nieobeznanych z ekwipunkiem militarnym, obuwie wojskowe było również bardzo wygodne, czasem wygodniejsze niż najlepsze odmiany butów sportowych. Wewnętrzne warstwy butów były więc najczęściej wykonywane z przyjemnych w dotyku materiałów, dobrze zatrzymujących ciepło, aczkolwiek nie mających tendencji do nagrzewania się czy zawilgocenia.