Odpowiednia folia do kiszonki

Życie rolnika nie jest proste. Wymaga ogromnego zaangażowania i to codziennie. Wiele czasu poświęca się między innymi przygotowaniu paszy dla zwierząt, na przykład – kiszonki, którą bydło po prostu uwielbia. Kiszonka stanowi ich przysmak, podobnie jak my zachwycamy się ogórkami kiszonymi. Ale aby taka kiszonka była właściwie przyrządzona, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej folii.

Zalety folii do kiszonki

folia do kiszonki LDPENa rynku dostępny jest szeroki wybór folii kiszonkarskiej, Popularnością cieszy się między innymi folia do kiszonki LDPE, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego rolnika. Producenci oferują folie o podwyższonej wytrzymałości – są one o wiele bardziej trwałe i wyjątkowo odporne na przetarcia oraz przebicia, dlatego pozwalają na przechowywanie kiszonki we właściwych warunkach. Równocześnie folie takie są odporne na promieniowanie słoneczne – nie starzeją się pod jego wpływem. Producenci zadbali o to, aby zewnętrzna warstwa folii była biała, dzięki czemu promienie słoneczne są odbijane, co przekłada się na korzystne warunki kiszenia. Folia taka jest też gazoszczelna, dlatego nie musimy obawiać się nieprzyjemnych zapachów w pobliżu miejsca, gdzie składowana jest kiszonka. Folia taka dostępna jest w różnych szerokościach – najczęściej od 6 do 14 m, dlatego każdy rolnik może zakupić produkt adekwatny do swoich potrzeb. Produkty dostępne są w nawoju 25mb, 33mb czy nawet 50mb.

Bez wątpienia wybierając folię do kiszonki najwyższej jakości, uda się przygotować taką paszę, na widok której zwierzęta będą brykać z radości. Wyjątkowy smak paszy zostaje uzyskany dzięki temu, iż taka folia poprzez swoją szczelność nie dopuszcza do wysychania trawy, co sprawia, że szybciej się ona kisi. Z pewnością każdy rolnik powinien pamiętać o doborze odpowiedniej folii do kiszonki.