Podnoszenie kwalifikacji pracowników

Specjaliści od informacji

Podnoszenie kwalifikacji pracowników

18 września 2014 Biznes i finanse 0

Wielu pracowników nie jest już zainteresowanych wyłącznie wypełnianiem swoich obowiązków. Oczekują, że praca stanie się dla nich okazją nie tylko do zarabiania pieniędzy, ale także do rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Dlatego pracodawcy powinni wziąć pod uwagę inwestowanie w rozwój osób, które zatrudniają, między innymi w różne szkolenia.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się między innymi tak zwane szkolenia miękkie, których zadaniem jest nie tyle poszerzanie wiedzy pracowników z jakiegoś konkretnego zakresu, ale przede wszystkim praca nad ich zdolnościami psychicznymi. Co to oznacza w praktyce?
Na przykład poprawę umiejętności pracy w grupie lub prowadzenia negocjacji, a także efektywnego radzenia sobie ze stresem. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku pracowników wykonujących odpowiedzialne zadania, ale także tych, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Z tego też powodu ważne są szkolenia dla urzędników, którzy nieustannie mają do czynienia z petentami i muszą zagwarantować im odpowiedni poziom obsługi. Jest to ważne dla jakości pracy całego urzędu, a odpowiednie szkolenie może także pomóc w poprawieniu relacji między zatrudnionymi osobami.
Przydatne mogą okazać się również szkolenia z języka polskiego. Wbrew pozorom oferta takich szkoleń przeznaczona jest nie tylko dla obcokrajowców, ponieważ może dotyczyć między innymi kultury języka, co ma duże znaczenie także w przypadku urzędników, a także pracowników prywatnych firm.

Dobre szkolenie może więc podnieść kompetencje pracowników w bardzo różnych dziedzinach i sprawić, że będą dużo lepiej wypełniać obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *