Preparaty na przeziębienie

Specjaliści od informacji

Preparaty na przeziębienie

27 października 2014 Uroda i zdrowie 0

W aptekach można się spotkać z bardzo szeroki wyborem różnego rodzaju preparatów na przeziębienie. W zasadzie będzie je można podzielić na preparaty w formie tabletek, syropów oraz środki do rozpuszczania w wodzie. Bez względu na rodzaj preparatu w większości wypadków mają one bardzo zbliżony do siebie skład.

Okazuje się, że podstawowym składnikiem jest witamina C, której działanie jest wzmocnione rutyną, środkami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi oraz składnikami aktywnymi.
Preparaty w formie tabletek przeznaczone są przede wszystkim dla dorosłych. Dzieci zazwyczaj nie potrafią połknąć tabletki więc dla nich o wiele lepszym rozwiązaniem będzie syrop. Okazuje się, że tabletki na przeziębienie wiele osób stosuje, jako suplement diety. Tymczasem powinno się je stosować tylko w tedy, kiedy zaczynają się pojawiać pierwsze objawy przeziębienia i grypy. Na rynku dostępne są niektóre preparaty witaminowe w formie tabletek, które są przeznaczone do regularnego stosowania i połykania. Preparaty te zawierają przede wszystkim samą witaminę c i nie zawierają środków przeciwbólowych. W związku z tym można je stosować prewencyjnie. Kiedy wokół pełno jest chorych i w powietrzu szaleją bakterie i wirusy warto się zabezpieczyć przed ewentualną chorobą.
preparaty w formie syropów są łatwe do połknięcia i mogą być przyjmowane przez dzieci. Jednym z nich jest syrop Pneumolan, który stosuje się w razie pojawienia się stanu zapalnego zatok. Okazuje się, że PNEUMOLAN nawilża śluzówkę nosa i górnych dróg oddechowych,. działa oczyszczająco. Wpływa na poprawę samopoczucia i ma także właściwości przeciwbólowe. Syropy na grypę i przeziębienie, które są przeznaczone dla dzieci mają zazwyczaj bardzo przyjemnym owocowy smak. Przez to dzieci chętnie je przyjmują i nie marudzą.

Kolejnym już rodzajem preparatu do walki z grypą i przeziębieniem są preparaty do rozpuszczania w wodzie, które służą do sporządzenia płynnego napoju. Są to preparaty, które mają działanie rozgrzewające i pobudzające. Wypicie ciepłego napoju sprawia, że objawy przeziębienia zostają złagodzone niemal od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *