Profesjonalny detektor podsłuchów

Specjaliści od informacji

Profesjonalny detektor podsłuchów

12 czerwca 2019 Usługi 0

Konieczność usunięcia urządzeń podsłuchowych zdarzała się stosunkowo często, gdyż urządzenia takie były bodaj najłatwiejszą do wykonania metodą szpiegostwa przemysłowego. Oczywiście, takie urządzenia niewiele miały wspólnego z tymi, które często pojawiały się we filmach, jednak były równie szkodliwe co ich ekranowe odpowiedniki.

Elektroniczny detektor urządzeń podsłuchowych

wykrywacz podsłuchówSprzęt do podsłuchu miał zazwyczaj służyć do nielegalnego pozyskiwania informacji niejawnych, dotyczących transakcji czy klientów, więc był podkładany tylko w kluczowych miejscach, takich jak biura kadry kierowniczej. Jednak wykrycie takich urządzeń często było bardzo trudne, gdyż były one niewielkie i zwykle dość dobrze ukryte. Przy takiej pracy, nieocenioną pomocą był wykrywacz podsłuchów, pozwalający na dokładne sprawdzenie nawet bardzo dużej przestrzeni w kilka minut. Najczęściej używaną i najwygodniejszą odmianą był detektor elektromagnetyczny, który nie tylko wyłapywał obecność fal radiowych w danym miejscu, ale również i metalowe elementy, podobnie jak wykrywacz metali. Był on ustawiony w taki sposób, by mierzyć natężenie fal radiowych i wskazywać miejsce największego ich skupienia, w którym został wykryty również metal, a którym najczęściej było urządzenie podsłuchowe, wysyłające dane do jednostki centralnej czy komputera. Po wykryciu, usunięcie znalezionego urządzenia było bardzo proste, gdyż nie były one większe niż standardowy pendrive.

Oczywiście, wszelkie urządzenia do zdalnej komunikacji zakłócały pracę detektora, dlatego podczas przeszukania nie mogły być przez nas używane. Mimo to, kontrola pomieszczeń za pomocą takiego wykrywacza była zawsze niemal całkowicie skuteczna, a urządzenia podsłuchowe były przez nas znajdowane w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.