Przeszklona zamrażarka na mrożonki

Specjaliści od informacji

Przeszklona zamrażarka na mrożonki

24 kwietnia 2018 Handel i zakupy 0

 

Przeróżne lady, regały i szafy chłodnicze, różnią się od zamrażarek temperaturą, jaka musi być utrzymywana w środku. Również kształt jest nieco inny, ponieważ są to duże, prostokątne pojemniki, w których układa się produkty jeden na drugim, aby zajęły jak najmniej miejsca.

Czym się charakteryzują przeszklone zamrażarki?

zamrażarka przeszklonaWszystkie chłodzące witryny, utrzymują temperaturę w przedziale od ośmiu, dziesięciu do maksymalnie zera stopni, ponieważ nie mogą spowodować, aby znajdujące się w nich produkty zamarzły, tylko były schłodzone. Zamrażarka przeszklona musi mieć wewnątrz stałą temperaturę poniżej zera, najczęściej jest to minus pięć stopni. Każde wahania temperatur powyżej zera jest niebezpieczne dla przechowywanej w niej żywności, ponieważ w wyniku rozmrożenia wytwarza się woda, w której mogą się rozwinąć niebezpieczne bakterie. mogące wywołać różne choroby u ludzi. Sanepid oczekuje od właścicieli posiadających zamrażarki, aby prowadzili stały monitoring temperatury i zapisywali go w zeszycie, który podczas kontroli będzie wymagany. Zamrażarka z każdej strony jest zabudowana stalą nierdzewną oraz aluminium, a niektóre modele także styropianem, dla lepszej izolacji zimna. Im wyższa temperatura panuje w pomieszczeniu, w którym stoi sprzęt mrożący, tym niższa musi być ustawione w jego wnętrzu. Wymaga to większego poboru energii, ale to jedyny sposób na zachowanie odpowiedniego mikroklimatu. Dzięki przeszklonym pokrywom, mamy szybki i łatwy wgląd w zawartość zamrażarki bez konieczności jej otwierania.

Jeżeli chcemy kupić używany sprzęt, to warto go dokładnie sprawdzić przed zakupem, czy na przykład nie cieknie z niego woda, albo czy nie posiada widocznej rdzy na obudowie. Najpewniej kupować nowe zamrażarki od producentów, którzy gwarantują darmowe serwisowanie.