Rehabilitacja i odpoczynek w czasie wakacji

Specjaliści od informacji

Rehabilitacja i odpoczynek w czasie wakacji

21 listopada 2018 Turystyka 0

Wakacje to czas odpoczynku i zwiedzania, dlatego głównie te aspekty decydują o wyborze miejsc, w które chcemy wyjechać latem. Warto jednak pamiętać o zdrowiu. Żyjemy szybko, często nie mając chwili wytchnienia. Może więc wakacyjny okres warto wykorzystać na poprawę stanu swojego zdrowia. Z pomocą przychodzą ośrodki rehabilitacyjne.

Rehabilitacja nad morzem świetnym pomysłem

turnusy rehabilitacyjne nad morzemWbrew pozorom nie jest to tylko pomysł dla seniorów, choć najczęściej to oni wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne. Warto pamiętać, że na część wyjazdów możemy otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotyczy to osób ze zdiagnozowanymi problemami zdrowotnymi, które mają skierowanie od lekarza, a wniosek przeszedł pozytywną weryfikację. Oczywiście musi być też wolne miejsce w wybranym ośrodku. Nie ma się co dziwić, że popularne są na przykład turnusy rehabilitacyjne nad morzem. W tym przypadku bowiem zabiegi prozdrowotne można połączyć z odpoczynkiem i zwiedzaniem. W zależności od tego, gdzie się wybieramy, mamy do dyspozycji sporo atrakcji. Rejsy, zabytki, plażowanie, poza tym również wycieczki piesze czy rowerowe. Wiele ośrodków, w których organizowane są turnusy rehabilitacyjne, w swojej ofercie ma również integrację, czyli choćby ogniska czy potańcówki. Poza tym oczywiście to, co najważniejsze, czyli serie zabiegów, które mają poprawić kondycję i stan zdrowia gości. W przypadku ośrodków z listy PFRON możemy sprawdzić, w leczeniu jakich schorzeń specjalizują się pracownicy.

Przyjemne można więc połączyć z pożytecznym. Wyjazd nad morze, razem z jego atrakcjami, będziecie w stanie pogodzić z zabiegami rehabilitacyjnymi. Praktycznie same plusy, tym bardziej że piękne okoliczności za oknem z pewnością sprzyjają ćwiczeniom.