Rekrutowanie pracowników z Filipin

Specjaliści od informacji

Rekrutowanie pracowników z Filipin

24 stycznia 2020 Usługi 0

Mnóstwo starszych osób zapewne doskonale pamięta te czasy gdy w Polsce dopiero rozwijał się kapitalizm. Wówczas prywatnych firm było jeszcze mało a chętnych do pracy nie brakowało. W związku z tym pojawiało się w naszym kraju bezrobocie. Z biegiem lat zaczęło się ono zmniejszać a duży wpływ na to miał fakt, że dla Polaków został otwarty rynek pracy w innych krajach europejskich. Obecnie to polskie firmy często mają problem ze znalezieniem pracowników. 

Legalna rekrutacja Azjatów 

filipiny pracownicyPraca w polskich firmach często dla Polaków nie jest zbyt satysfakcjonująca pod względem finansowym. Nie da się ukryć, że wiele firm oferuje wynagrodzenie na poziomie najniższej krajowej. W związku z tym Polacy wolą tę samą pracę wykonywać kilkaset kilometrów dalej, za zachodnią granicą. Wyjazdy tego typu stawiają polskich przedsiębiorców w bardzo nieciekawej sytuacji. Bywa tak, że jedynym rozwiązaniem dla polskich firm jest poszukiwanie pracowników poza granicami Polski. Był taki czas gdy chętnie zatrudniano w Polsce Ukraińców. Jednak obecnie również i oni chętniej decydują się na pracę dla firm zagranicznych. W związku z tym koniecznością jest poszukiwanie fachowców w krajach azjatyckich. Jednym z takich krajów są nawet Filipiny pracownicy z tego kraju przyjeżdżają do Polski bardzo chętnie ponieważ jest to dla nich wielka okazja na odmianę swojego losu. Rekrutowaniem takich pracowników zajmują się specjalne agencje. 

Ogólnie rzecz biorąc pracownicy z Filipin wielokrotnie stanowią o trzonie polskich firm. Warto zaznaczyć, że zarówno obywatele Filipin jak i inne osoby pochodzące z Azji bardzo chętnie uczą się polskiego języka oraz chłoną naszą kulturę. Wielu z nich przejawia nawet chęć zostania w Polsce na stałe co bez wątpienia bardzo cieszy ich pracodawców.