Rekuperator dla dobrego klimatu w domu

Specjaliści od informacji

Rekuperator dla dobrego klimatu w domu

17 września 2014 Maszyny i urządzenia 0

O tym, jak ważny jest klimat w naszym domu, i to nie tylko ten duchowy, chyba wszyscy wiemy doskonale. Ze względu na to, że dobra wentylacja nie tylko jest rozwiązaniem stworzonym dla ludzkiego komfortu, ale też dla naszego zdrowia, wiele firm zajmuje się na co dzień dostarczaniem rozwiązań wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Takim podstawowym systemem jest wentylacja. Ona sama w sobie jednak ogranicza się do optymalnej cyrkulacji powietrza pomiędzy wnętrzami pomieszczeń a środowiskiem zewnętrznym. W tym procesie dochodzi do utraty ciepła, jakie znajduje się w naszych pomieszczeniach. Ucieka ono wraz z powietrzem i przy prostej instalacji wentylacyjnej nie ma możliwości, aby je zachować. Dlatego też łącznie z wentylacją stosowana jest coraz chętniej rekuperacja.
Rekuperator, stanowiący podstawę tej instalacji jest tak zbudowany, że odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza. Pełni więc on funkcję wymiennika ciepła. Warto w tym miejscu podkreślić, że dzisiaj na rynku mamy coraz więcej rekuperatorów, które nie tylko ciepło odzyskują, ale również traconą wilgotność powietrza.

Jeżeli nasze oczekiwania wychodzą poza tradycyjną wentylację i zależy nam na tym, aby wymieniane powietrze miało optymalną temperaturę oraz wilgotność, wtedy najlepszym rozwiązaniem staje się klimatyzacja. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego, czyli mówiąc najprościej, zapewnienie pewnych cech mikroklimatu (temperatury, wilgotności, prędkości powietrza w strefie przebywania), gwarantujących dobre samopoczucie człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *