Rury paszociągów wykonane z PCV

Hodowcy zwierząt gospodarskich coraz częściej decydują się na zastosowanie w budynkach inwentarskich nowoczesnych technologii. To takich należy z pewnością zadawanie paszy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pasza dla zwierząt zadawana była tylko i wyłącznie manualnie. Hodowcy zatrudniali najczęściej osoby, które przychodziły codziennie do gospodarstwa, by nakarmić zwierzęta.

Orurowanie paszociągu pokryte filtrem UV

nowoczesne paszociągi spiralneTeraz już nie ma takiej potrzeby, bo wystarczy zamontować w gospodarstwie paszociąg, który służy do transportu pasz. Początek paszociągu znajduje się zawsze w silosie paszowym, czyli miejscu magazynowania karmy. Z kolei zakończenie paszociągu ma miejsce w korycie zwierzęcym. Pasza trafia więc bezpośrednio z systemu technologicznego do koryta. Niektóre paszociągi działają nawet na dotyk zwierzęcia – zwierzę dotyka wylotu paszociągu, a ten uruchamia się i podaje odpowiednią ilość karmy. Takie nowoczesne paszociągi spiralne cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, jak zbudowany jest paszociąg. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na rury. Dobre paszociągi posiadają rury wykonane z materiału, jakim jest PCV. Materiał ten wykazuje bardzo dużą odporność na ścieranie. Na pewno nie zniszczy się po kilku latach transportu paszy. Oprócz tego PCV ma też inne zalety. Otóż jest to materiał elastyczny. W związku z tym nie dochodzi do powstawania hałasu w trakcie transportowania paszy (jest on niewielki, więc w żaden sposób nie stresuje zwierząt gospodarskich).

Rury transportowe powinny być zaopatrzone w specjalny filtr UV. Zabezpiecza on przed słonecznym promieniowaniem ultrafioletowym. To z kolei sprawia, że system może zaczynać się już na zewnątrz budynku, czyli w miejscu, w  którym znajduje się silos paszowy gromadzący karmę.