Sprowadzenie samochodu z zagranicy

Specjaliści od informacji

Sprowadzenie samochodu z zagranicy

11 września 2014 Maszyny i urządzenia 0

Sprowadzanie aut z zagranicy i sprzedawanie ich na polskim rynku to bardzo opłacalny interes. Zachodnie samochody, które sprawdza się np. z Niemiec czy z Holandii to nie byle gratka dla amatorów używanych samochodów. oferta jest o tyle interesująca, że zazwyczaj są to auta z pełnym wyposażeniem, które posiadają wszelkie możliwe udogodnienia i bajery.

Kupno samochodu z takim wyposażeniem w Polsce nie byłoby raczej możliwe. Po pierwsze dlatego, że mało kto jest w stanie pozwolić sobie na zakup dobrze wyposażonego auta. Za każdy dodatek wyposażenia, ponad wersję standardową, kupujący musi słono dopłacać. Dopłata za klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów, podgrzewane siedzenia itp to wydatek rzędu kilka tysięcy za sztukę. Na zachodzie szerokie wyposażenie jest standardem, którego w Polsce jak na razie jeszcze brakuje.

Z Niemiec czy Holandii często sprowadza się takie auta, jak peugeot czy renault. Są to dobrej klasy samochody osobowe, które z powodzeniem nadają się do jazdy w polskich warunkach.

Dobrze sprzedają się w Polsce także samochody marki peugeot, które z kolei są najczęściej sprawdzane do Polski z Francji. Tutaj jednak trzeba się liczyć z możliwymi naprawami i wysokimi kosztami naprawy. Dzieje się tak dlatego, że części do samochodów francuskich są drogie. Zwykle muszą być sprawdzane na życzenie klienta. istnieje jednak możliwość wykonania naprawy nie na bazie oryginalnych części, ale na bazie tańszych zamienników. Cechuje je jednak znacznie mniejsza żywotność i mniejsza odporność na uszkodzenia i na zniszczenie.

Sprowadzane samochody można kupić w salonach samochodowych. Jeżeli ma się znajomego, który mieszka za granicą to można także pokusić się o zlecenie mu znalezienia konkretnego samochodu. Często do Polski sprowadzane są także samochody powypadkowe, które przed sprzedażą w Polsce przechodzą gruntowną naprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *