Środki obniżające pH wody w basenie

Specjaliści od informacji

Środki obniżające pH wody w basenie

14 lipca 2019 Ogród i tereny zielone 0

Posiadanie basenu jest z pewnością sporą atrakcją dla wszystkich domowników, jednak wiąże się ono także z wieloma obowiązkami i kosztami. Konieczne jest bowiem odpowiednie dbanie o wodę i stosowanie środków, których celem jest eliminacja drobnoustrojów, które niekorzystnie mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Na komfort korzystania z wody ogromny wpływ ma jej czystość, odpowiednie pH oraz temperatura.

Konieczność stosowania środków regulujących pH wody basenowej

ph do basenuJeśli chcemy czuć się komfortowo w naszym basenie i korzystać z niego jak najczęściej konieczny jest zakup specjalnej chemii basenowej, która pozytywnie wpłynie na jakość wody i zadba o jej czystość. Środki tego typu są powszechnie dostępne i można zakupić je bez większego problemu. Znajdziemy w nich chlor, środki zapobiegające powstawaniu glonów oraz środek, którego celem jest regulacja poziomu ph Do basenu wlewamy odpowiednią ilość płynu, który powinien być rozlany po całej powierzchni, a nie w jednym miejscu. Odpowiedni poziom pH jest bardzo ważny, bowiem od niego zależy aktywność pozostałych środków chemicznych stosowanych do basenu. Warto zatem dbać o odpowiednie pH naszej wody, bowiem jeśli nie będzie ono właściwe może to skutkować także wysypką, zaczerwienieniem się skóry oraz różnorodnymi reakcjami alergicznymi, które mogą być nieprzyjemne.

Stosowanie odpowiedniej chemii basenowej jest koniecznym warunkiem, jeśli chcemy posiadać basen. W wodzie bowiem namnażają się groźne bakterie, wirusy oraz grzyby. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o jakość wody, kąpiel w basenie zamiast przyjemności oraz radości może skutkować niebezpiecznymi konsekwencjami. Na szczęście wybór różnych środków, które możemy z powodzeniem stosować do basenu jest duży, dzięki czemu znajdziemy interesujące nas produkty.