Styl industrialny – nowoczesne krzesła

Specjaliści od informacji

Styl industrialny – nowoczesne krzesła

8 lutego 2016 Dom i wnętrza 0

Jeżeli kochasz miejskie życie oraz marzysz o wprowadzeniu wielkomiejskiego szyku w swoim domu jesteś na właściwej stronie. Styl industrialny najczęściej dominują neutralne barwy takie jak szary, brąz, biel, czerń, nie ma tu mowy o jakichkolwiek silnych kolorach w dużej ilości.

Nowoczesne krzesła to wyznacznik stylu industrialnego

Jednak możesz odrobinę ożywić pomieszczenie wprowadzając intensywnie kolorowe drobiazgi. Przewodnim materiałem w domu industrialnym jest metal. Całe wyposażenie wnętrz takie jak meble, lampy, dekoracje powinny być wykonane z takich materiałów jak stal i miedź. Ważnym akcentem także jest cegła. Nie musi to być odraza ceglana ściana,a tylko np. fototapeta przedstawiająca ceglasty mur, bądź kafelki przypominające cegły. Dodatkiem do tego motywu powinien być beton, np. na podłodze w kuchni bądź łazience. Zdecydowanie do w stylu industrialnym nie sprawdzą się nowoczesne krzesła, komody czy szafy. Najlepiej pasować będą tutaj stare meble warsztatowe, nadające pomieszczeniu oryginalnego wyglądu. Dobrym miejscem, gdzie można je znaleźć są sklepy internetowe. Gdy dobierasz meble np. do jadalni czy części wypoczynkowej wybieraj krzesła oraz stoły do jadalni były podobnej wielkości, w ten sposób podwyższysz wnętrze optycznie oraz podkreślisz minimalizm. Ważna jest też wygoda dlatego meble codziennego użytku jak sofa, fotele łóżka powinny zapewniać komfort użytkowania. W stylu industrialnym raczej rezygnuje się z kominka w salonie, jeśli jednak koniecznie chcesz go mieć wybierz kominek elektryczny. Nie jest on zwyczajny i klasyczny, daje ciepło oraz będzie wyglądał nowocześnie dzięki czemu łatwiej wpasuje się w resztę wystroju. Zapomnij tutaj o klasycznych ozdobach jak świeczki, anioły, koszyki. Elementami dekoracyjnymi w stylu industrialnym są elementy konstrukcyjne, śruby, rury, narzędzia powieszone na ścianie w ciekawej kompozycji, wentylacja. Zwyczajne krzesło do biurka można zastąpić samodzielnie skręconym z metalowych blach, albo wykorzystać drewniane skrzynie.

Twoje wnętrze ma przypominać warsztat. Zamiast tradycyjnego oświetlenia zastosuj lampy fabryczne lub kreślarskie, a na ścianach zamiast tradycyjnych obrazów powieś zdjęcia dużych metropolii lub plany osiedli, budynków.