Trudny wybór okien do nowego domu

Specjaliści od informacji

Trudny wybór okien do nowego domu

30 czerwca 2017 Dom i wnętrza 0

Budowa domu to wiele rozterek i potrzeba dokonywania ciągłych wyborów. Najpierw wybieramy projekt domu, potem formę jego wykończenia zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Potem jeszcze zostaje nam do zrobienia ogród, płot i tak dalej. Dużo się można wtedy nauczyć, zarówno jak chodzi o materiały dostępne na rynku, jak i o nas samych. 

Okno z drewna czy z plastiku

okna drewnianeWłasny dom to ogromna satysfakcja, jednak jego budowa może wzbudzać różne emocje. Tym bardziej, że po drodze trzeba dokonać sporo wyborów. Wśród nich jednym z najczęściej powtarzających się dylematów jest wybór okien. Chodzi mianowicie o to, czy lepiej sprawdzą się okna drewniane czy z PCV. Swojego czasu niezwykle popularne były okna plastikowe. Można to zaobserwować wybierając się na spacer po dowolnym osiedlu. Teraz ta tendencja nieco się zmienia. Bardzo dużo ludzi decyduje się mianowicie na okna wykonane z drewna. Dominują w tym wyborze aspekty wizualne. Drewno wygląda niezwykle atrakcyjnie. Ale nie jest to jedyny powód, dla którego okna plastikowe idą trochę w odstawkę. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem ciepła. Nie musimy się więc obawiać o jakiekolwiek przewiewy powietrza, szczególnie zimą. W dodatku dobrze konserwowane okno drewaniane może nam posłużyć przez długie, długie lata. Podaje się, że nawet do osiemdziesięciu lat. Drewniane okna są bardzo wytrzymałe. Co ważne dla niektórych, można zmieniać ich kolor poprzez malowanie specjalną farbą. Ten fakt sprzyja osobom, które kochają ciągłe zmiany w swoich domach. 

Dobre okna są bardzo ważne w nowym domu. Dlatego też ich wybór wiąże się bardzo często z pewnymi rozterkami. Dwa typy okien, jakie dostępne są na rynku, to okna PCV oraz drewniane. I jedne i drugie mają swoje plusy i minusy, jednak obecna tendencja skłania się ku drewnianym.