Trwałe rusztowanie przejezdne

Specjaliści od informacji

Trwałe rusztowanie przejezdne

18 lipca 2019 Budownictwo i remonty 0

W wielu sytuacjach wymagane jest podjęcie prac na pewnych wysokościach. Wymagany jest do tego sprzęt, który pozwoli na wykonywanie czynności w sposób w pełni bezpieczny. Producenci znając problemy i zapotrzebowanie w tej materii zaoferowali doskonałe rozwiązanie w postaci lekkich rusztowań z aluminium. Ich dodatkowym atutem jest umieszczenie konstrukcji na kołach.

Nowoczesne rusztowanie aluminiowe

rusztowania jezdneNowoczesne rusztowania jezdne wykonane są z aluminium i znajdują bardzo dużo zastosowań przy pracach budowlanych, dociepleniowych i tynkarskich i konserwacyjnych budynków. Nadają się zarówno do prac prowadzonych na zewnątrz budynku jak i w pomieszczeniach. Producenci dbają o spełnianie wymaganych standardów bezpieczeństwa, pozwalających bez przeszkód pracować na każdej wysokości. Ogromnym atutem rusztowań jezdnych wykonanych z aluminium jest odporność na zmienne warunki środowiska i rdzę. Wynika to z właściwości użytego do budowy rusztowań aluminium, które jest materiałem niezniszczalnym przez wodę, mrozy i wysoką temperaturę. Kolejne atuty wynikają z lekkości konstrukcji i przemyślanego sposobu montażu. Rusztowania jezdne aluminiowe są łatwe w przemieszczaniu, a ich montaż i demontaż odbywa się bez użycia narzędzi. Charakteryzują się dużą możliwością dowolnego konfigurowania wysokości i w niektórych modelach szerokości rusztowań. W zasadzie to na jakiej wysokości umieszczony będzie wodoodporny pomost roboczy zależy od potrzeb pracujących osób. Rusztowania są bardzo łatwe w transporcie i magazynowaniu ze względu na niską wagę i możliwość rozłożenia na wiele lekkich elementów.

Na wyposażeniu każdej poważnej firmy oferującej usługi remontowe i budowlane powinno znajdować się rusztowanie jezdne mniejszych lub większych rozmiarów. Pozwolą wydatnie zwiększyć wydajność pracy, dokładność oraz podniosą jej bezpieczeństwo. Najlepsze rusztowania muszą spełniać normę europejską EN 1004 standaryzującą konstrukcję i użytkowanie rusztowania.