Uszczelka do turbiny

Specjaliści od informacji

Uszczelka do turbiny

29 marca 2020 Motoryzacja 0

Duża moc silnika w jednostkach o małej pojemności skokowej uzyskiwana jest na różne sposoby. Najczęściej montowana jest turbosprężarka, dzięki której dany silnik generuje o kilkadziesiąt koni mechanicznych więcej. Pozwala to bardzo znacząco zmienić osiągi samochodu. W przypadku awarii turbosprężarki, musimy poddać ją regeneracji

Wymiana uszczelek w turbosprężarce

uszczelki turboTurbosprężarka zużywa się tak samo jak wszystkie inne części składowe samochodu. Po przejechaniu określonej liczby kilometrów, musimy ją wymienić na nową lub poddać regeneracji, ponieważ z uszkodzonym turbo nie jesteśmy wstanie jeździć. Wymiana jej na nową jest bardzo kosztowa, dużo bardziej opłacalna jest regeneracja. Po regeneracji nasza turbina jest jak nowa, a my zaoszczędzamy conajmiej połowę kwoty, którą musielibyśmy zapłacić za nową turbinę. Zwłaszcza że w większości przypadku wystarczy wymienić tylko i wyłącznie uszczelki turbo po takiej wymianie zaczyna poprawnie funkcjonować. Pierwszym etapem takiej regeneracji jest rozebranie turbosprężarki na części pierwsze i dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów. Możemy to zrobić ręcznie lub skorzystać z pralki ultradźwiękowej, dzięki której bardzo dokładnie doczyścimy wszystkie części. Po wymianie uszczelek i złożeniu wszystkiego w całość, musimy na nowo wystroić turbinę. W tym celu będziemy potrzebować hamowni. Taka regeneracja wymaga nie tylko dużych umiejętności mechanika, ale także specjalistycznego sprzętu.

Cały proces regeneracyjny nie trwa długo. Zazwyczaj całą sprawę możemy załatwić w przeciągu pięciu dni roboczych. Jeśli w naszej okolicy nie ma żadnej firmy, która wykonuje takie naprawy, to możemy załatwić wszystko przy pomocy internetu i kurierów. Cena regeneracji uzależniona jest od poziomu zniszczenia turbiny.